VIDEO | Costa Ricas asuvasse puhkekeskusesse lubatakse vaid mustanahalisi naisi

 (15)
VIDEO | Costa Ricas asuvasse puhkekeskusesse lubatakse vaid mustanahalisi naisi
Kuvatõmmis

Vaid naistele mõeldud puhkekeskus Costa Ricas paistab silma veel ühe piiranguga, nimelt lisaks meeste keelamisele ei lubata ka valge nahavärviga naistel kohale tulla. Külalised saavad nautida joogat, meditatsiooni ja taimetoitu keskkonnas, mis on omanike sõnul vaba mikroagressioonidest. Puhkekeskuse omaniku Andrea X sõnul lõi ta Värviliste Naiste Paranemiskeskuse, kuna ta on enda sõnul valged inimesed enda elust eemaldanud, kuna nood on talle nii palju kannatusi põhjustanud.

Uudisteportaal Vice reisis puhkekeskusesse ise kohale, et näha, kuidas selline asi toimib. Tuleb välja, et kulutatakse sadu tuhandeid dollareid, et valgetest vaba keskkonda hoida. Andrea X-i sõnul otsustas ta ühel päeval, et talle aitab ning loobus valgete inimestega suhtlemisest oma vabal ajal. Naine leiab, et tema elu muutus palju õndsamaks ning nüüd leiab ta, et valge nahavärviga inimestele ei tohiks isegi passe väljastada, kuna nad on nõnda hävitava loomuga: “Las valged inimesed seltsivad omasugustega ja meie saame ise olla, valged inimesed on piisavalt kahju teinud.”

Andrea X-i puhkekeskuses saavad nahavärviga naised veeta kümme päeva koos omanikuga ning arutada frustratsiooni, mida tekitab neile elu USA-s. Paljud ameeriklased kasutavadki võimalust, et puhata konstantsest rassismist, mis neid kodumaal saadab. Ühe külastaja sõnul on tal elust kodumaal nii kõrini, et tunneb end reisides hoopiski mugavamalt, olukord on pärast Donald Trumpi presidendiks saamist läinud veel hullemaks.

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare