Viies “Geeks on Wheels” tutvustab koolinoortele IT-maailma

Vaata, kas ka sinu kooli tullakse!
fotod-85
fotod-85Foto: Ester Vaitmaa

4.-11. märtsil külastavad rahvusvahelise projekti “Geeks on Wheels” raames tehnoloogianoored kuut Eesti kooli, et populariseerida IT-maailma ja tutvustada koolide IT-personalile kaasaegse tehnoloogia võimalusi.

Kevadisel tuuril veerevad hakkajad tehnoloogianoored juba viiendat aastat järjest Eestimaa koolidesse, tuues endaga kaasa innovaatilist ja arendavat tehnoloogiat. “Nohikud” külastavad kuut erinevat kooli, eesmärgiga tutvustada noortele IT-maailma ning tehnoloogia poolt pakutavaid võimalusi, pakkuda tutvumisvõimalust uute seadmetega ning aidata nõu ja jõuga koolide personali IT-ga seonduvas.

Ürituse raames viivad “nohikud” läbi riist- ja tarkvaralaboreid, tutvustades arvutit nii seest kui väljast, selgitatades tarkvara olemust ning selle pakutavaid võimalusi. Lisaks näidatakse, kuidas saab roboteid liigutada programmeerimise abil. Osalejad saavad oma käega tutvuda erinevate nutitelefonide, süle- ja tahvelarvutitega.

Lisaks pakuvad “nohikud” ka tehnoloogilist meelelahutust Kinecti ning Xbox One’i abiga. Hakkajad saavad oma oskusi demonstreerida turniiril, osavamaid ootavad auhinnad.

Kevadisel tuuril võib “nohikuid” kohata järgnevates koolides: Haapsalu Põhikool, Tori Põhikool, Rapla Ühisgümnaasium, Valga Gümnaasium, Kanepi Gümnaasium ja Aegviidu Kool. Sarnast programmi viiakse tänavu läbi ka Lätis, Bulgaarias, Horvaatias, Kasahstanis, Makedoonias, Serbias, Sloveenias ja Armeenias.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare