Virtuaalne näitus tõstab kilbile noortekeskuste töö


Virtuaalne näitus tõstab kilbile noortekeskuste töö
Pressimaterjalid

Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus (Eesti ANK) tähistab 1.-7. detsembrini toimuvat noorsootöönädalat virtuaalse näitusega, mis peegeldab noortekeskuste tähendust noore inimese kujunemisel.

SIIN on üleval 102 fotot noortest, kes räägivad teadmistest, kogemustest ja oskustest, mida nad noortekeskustes saanud. Näituse eesmärk on tutvustada poliitikutele,
lastevanematele ja ühiskonnale laiemalt noortekeskuste ja noorsootöö
tähendust.

„Noorsootöö võimaldab noorel teadvustada maailma rikastavat mitmekesisust, õppida suhtlemisoskusi, teistega arvestamist ja teistest hoolimist,“ ütles projekti eestvedaja Eesti ANK noorsootöö spetsialist Anne Õuemaa. „Samuti aitab noorsootöö avastada oma andeid ja huvisid, saada tagasisidet ning tunda, et iga noor on väärtuslik sellisena, nagu ta on.“

Noortekeskuste roll suureneb lähiaastail veelgi. Projekti "Riskilaste
toetusprogrammi rakendamine läbi noortekeskuste“, mis on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ kaudu korraldavad noortekeskused lähiajal kokku pea 150 ühistegevust koolidega ning 85 noortekeskust tagavad noortele erinevaid tasuta huviringe.

"Usume, et see kõik loob head eeldused, et erinevate soovide ja vajadustega noored saaksid noorsootöö kaudu enam ühiskonda kaasatud,"
ütles Eesti ANK tegevjuht Heidi Paabort.

MTÜ Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus on üleriigiline
eestkosteorganisatsioon, mis ühendab 130 Eestis tegutsevat noortekeskust.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare