FOTOD: Varjust välja: lõpuks said EFÜ eestvedamisel pärjatud needki, kes muusikute seljataguse eest hoolitsevad!

 (2)
Gala ja saabujate galerii
Eesti muusikaettevõtluse auhinnad 2015
Eesti muusikaettevõtluse auhinnad 2015Foto: Andres Putting

24. märtsil kutsus Eesti Fonogrammitootjate Ühing restorani Merineitsi need muusikamaailmaga seotud kodanikud, kes tähtede sära varju enamasti kipuvad jääma, et esmakordselt tänada kõiki, kes edukate plaatide või kontserdite taga ühel või teisel moel seisavad. Kokku jagati auhindu lausa 16 kategoorias ning muidugi ei puudunud pidulikult tseremoonialt ka tähed ise.

Aasta muusikaajakirjaniku tiitli sai Erik Morna, Aasta raadiojaama tiitli Raadio 2, Aasta meediakanaliks valiti Rada7 ning aasta manageriks Toomas Ollijum.

Aasta promootori tiitli pälvis Helen Sildna, aasta klubi või kontserdimaja tiitli aga Pärimusmuusika Ait, aasta tuur/kontsert/festival kategoorias võidutses Jazzkaar ning Aasta muusikamüüja tiitli sai Apollo.

Parima eelmise aasta plaadifirmana tunnustati Universal Music Balticsit ning produtsendina Ago Teppandit, samas kui parima miksija/masterdaja tiitli ning kaasenud auhinna sai koju viia Siim Mäesalu ning helitehniku auhinna Kristo Kotkas.

Seotud lood:

Parima heli ja/või valgustehnika rendiga tegeleva firma tiitli sai Eventech, aasta valgustaja aga Meelis Lusmägi. Žürii hindas kõige muusikasõbralikumaks ettevõtteks EMT ja parimaks albumikujundajaks Taavi Tulev ja Okeiko, kes vastutavad Taavi Tulevi plaadi „Kuku!“ eest.

Vaata Publiku suurest galeriist, kes galal käisid ning saa tuttavaks nende nägudega, kes on tänasega pärjatud muusikamaailma mehed ja naised, kes tavaliselt lava taga või helistuudios just Sulle parimaid elamusi loomas, ilma et neile prožektoritevalgus langeks ja staaridele omane tähelepanu osaks saaks.

Kui õhtu laulsid avatuks Triin Niitoja ja Jaanus Saago, siis piduliku auhinnajagamise lõpetas hoogsamate rütmidega Würffel. Õhtut juhtis Genka ning auhindu käisid teiste seas üle andmas nii Heidy Purga, Liis Lemsalu kui Ott Lepland.

Voorand - Paneme aja seisma kuni 22.11
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare