Into The Valley sõsarfestival keelati Rootsis politsei poolt ära, asenduseks pakutakse pileteid järgmisel aastal Rummus toimuvale üritusele

 (2)

Into The Valley 2017 muusikafestival Rummu karjääris
Into The Valley 2017 muusikafestival Rummu karjäärisFoto: Karli Saul

10.-12. augustil Rootsis toimuma pidanud festivali korraldusmeeskond andis sotsiaalmeedias täna teada, et üritus jääb ära, kuna kohalik politsei ei anna festivali toimumiseks luba. Kardetakse surmasid ning narkootikumide pruukimist, pileti ostunud inimestele pakutakse asenduseks pääsu järgmisel aastal Rummus toimuvale üritusele.

Probleemid turvalisusega vaevasid festivali ka Eestis, nimelt jäid korraldajad vahetult enne Rummus toimunud üritust ilma enda turvapartnerist. Korda aitas pidada politsei, hiljem saavutati kokkulepe teise turvafirmaga.

Korraldajad on Rootsi võimude otsusest nördinud ning kirjutavad, et paar nädalat tagasi otustas politsei nende ürituse vetostada. Politsei sõnul ei ole võimalik tagada üritusel külastajate turvalisus piisaval määral. Kardetakse, et inimesed võivad vanas tehasehoones toimuval festivalil ennast surnuks kukkuda ning eluohtlikus koguses narkootikume manustada. Samuti oleks võimude sõnul vaja ebamõistlikult suurt hulka politseinikke, et üritust turvata.

Festivali eestvedajad on tegelenud kultuuriürituste korraldamisega juba rohkem kui 20 aastat. Nad kirjutavad, et nad ei kavatse Rootsis enam kunagi midagi korraldada.

Kompensatsiooniks pakuvad korraldajad pileteid üritustele Into the Castle 2018 ja Into the Valley 2018. Viimane üritus toimub Eestis, ning seda võib võtta kui kinnitust, et meeskond korraldab ka järgmisel aastal Eestis festivali.

Seotud lood:

Kuna korraldajad olid ära keelatud festivali peale juba palju kulutusi teinud, siis hetkel pileti lunastanud inimestele raha tagasi võimalik maksta ei ole. Kui mõni piletiomanik seda siiski väga soovib, lubavad korraldajad sellega tegeleda järgmise aasta jooksul.

Into the Valley 2017 Rummus oli Rootsist alguse saanud festival, mis toimus kolme päeva jooksul 29. juunist 1. juulini.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare