KUULA | Kaval plagiaat? Lasnamäe linnaosavanema valimislaul sarnaneb üks-ühele Robbie Williamsi hitiga

 (17)

Juulikuu lõpul ilmus Lasnamäe linnaosa valitsuse YouTube'i kontole video, milles mitmed sealsed töötajad ning ka superstaarisaate kasvandik Artjom Savitski kaasa löövad. Küll aga ilmnesid kohe pärast loo avalikuks tulemist plagiaadikahtlustused. Nimelt sarnaneb Lasnamäe uue hümnina esitletud pala väga Robbie Williamsi hitiga "Love my life".

Peale selle, et kaks võrreldavat pala on samas helistikus, on ka rütmimuster ning akordide järgnevus sisuliselt identne. Lisaks kahte lugu kõrvutades ilmneb ka, et meloodiad ning salmide ülesehitus sarnanevad olulisel määral. Lasnamäest kõneleva loo "Привет, район!" loo autoriteks on Vladimir Adaritšev ja Andrei Pokutnõi.

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva tunnistas Publikule, et sarnasusi on küll olemas, ent tema arust ei ole laulud identsed. "Seda on kuulda. Ma räägin "Privet rajon" laulu autoritega ja arutan nendega, kuidas lisada viide Williamsi teosele," sõnas Jufereva.

Küll aga täpsustab Jufereva, et tegemist ei ole kommertslauluga. "Ma ei näe probleemi. Aga samas tegemist ei ole ka kaveriga," tõdes Jufereva, et avalikult lugu ka Robbie Williamsi hiti tõlgendusena ei esitleta.

2quick start
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare