KUULA: Psühh-rokk ansambel Progress avaldas oma peagi ilmuvalt uuelt kauamängivalt esimese singli!

 (1)

Progress on tagasi! Pärast pisikest pausi avaldas kodumaine psühh-rokk ansambel oma peagi ilmuvalt uuelt kauamängivalt esimese singli, mis kannab nime "Rahutus".

Emakeelset retrorokki viljeleva Progressi juured ulatuvad aastasse 2009, mil trummar Mattis Kirsipuu ja kitarrist Kristen Kütner oma lõbuks koos musitseerima hakkasid. "Klapp oli algusest peale muhe, peagi leidsime bassimees ja eheda 1970. aastate helipildi otsinguil tõime proovidesse ka elektriorel," kõneleb bänd oma algusaastatest. Lisaks vokaalile tõi 2010. aastal liitunud Ragnar Kaasik endaga kaasa saksofoni. Järgmisel aastal sai bändi liikmeks kitarrist Mattias Kuppart, klahvpillid võttis enda peale nüüd juba multiinstrumentalistiks kujunenud Kristen. Basskitarrist Johan Nestori pardaletulek 2012. aastal märgib praeguse Progressi algust.

2014. aasta kevadel ilmus debüütalbum „Pillipuhujad“, misjärel oli bänd sunnitud tegema pausi — Eesti riik vajab lisaks isamaalisele rokkmuusikale ka sõjaväelist kaitset. Pagunid välja teenitud, asus Progress tööle uue materjali kallal. Nüüdseks on värsked laulud purgis ja 2016. aasta 3.novembril ilmub Progressi teine kauamängiv "Tulejää".

Plaati esitletakse 3. novembril Tallinnas, kohvikus Sinilind ja 5. novembril Tartus, Genialistide Klubis.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare