Mürtsuv muusikaelamus: Kodo toob Eestisse trummide kuninga22. märtsil Nordea Kontserdimajas toimuv maailma suurim trummi-show toob lavale trummide kuningaks tituleeritud o-daiko. 400 kilo kaaluv pooleteise meetrise läbimõõduga o-daiko tekitab supersügava heli.

Kuna taiko-trummide lipulaev vajab erilisi transporditingimusi, võetakse o-daiko maailmatuurile kaasa peale mõningast pausi.Hiigeltrummil mängimine usaldatakse alati teenekaimale Kodo liikmele, kuna see nõuab eriti head füüsilist ettevalmistust ja meisterlikkust.

Kodo etendus kätkeb endas kümnete eri suuruses trummide, flöötide ja muude instrumentide efektset lavastust ning selles on oluline roll ka tanstul ja kostüümidel. Kodo uus tuur "Evolution" on kantud igavikulise loomise teemast ning sinna on põimitud trupi 35 tegevusaasta parimad numbrid. Lavastuse 11 osa nõuavad esinejatelt ülimat sünkroonsust ja rütmitunnetust.

Trupp valmistub tuuriks Jaapanis Sado saarel, kus asuvad Kodo kodu ja juured. Alates Kodo debüüdist 1981. aastal Berliinis on trupp andnud üle 3800 etenduse maailma eri paigus.

Kodo show etendub Eestis festivali Orient egiidi all. Piletid on müügis Piletilevis.

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare