Publik püüdis Rootsi rokimehed tuuribussis kinni

 (4)
Backyard babies
Foto: Andres Putting

Sel kolmapäeval kuuleb Tallinnas rokiklubis “Tapper” Rootsi rokkmuusikat. Publik sai bändi Backyard Babies´iga enne esinemist tuuribussis kokku ja uuris bändi lauljatelt Nicke Borgilt ja Dregen´ilt, kuidas elu läheb. Vaata videost!

Stockholmist pärit ja paarkümmend aastat tegutsenud bänd on pärjatud kohaliku Grammy´ga, nende singel “Minus Celsius” on jõudnud ka ülipopi arvutimängu “Guitar Hero III” lugude sekka ja suve lõpus ilmunud plaadi suurim hitt “Fuck Off And Die” on maailma rokiraadiotes üks enim mängitud lugusid.

Backyard Babies alustas 1987. aastal Tyranti nime all, bändis mängivad tänini asutajaliikmed Dregen ja Johan Blomqvist. Peale uue nime all debüütplaadi “Diesel & Power” ilmumist 1994. aastal tegi kitarrist Dregen paariaastase kõrvalhüppe, et lükata käima hiljem kultusstaatusesse jõudnud bänd The Hellacopters.

1997 oldi areenil tagasi, taskus värske plaadileping MVG Recordsiga ja nende järgnev plaat “Total 13” sai koheselt erakordse menu osaliseks, olles tänaseni hinnatud kui glam punki üks pärlitest. Edulugu jätkus ka tuuritades — Backyard Babies on olnud soojendajaks sellistel gigantidel, nagu AC/DC, Alice Cooper, Motorhead jpt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare