Riia elektroonilise muusika festival Under peab eelpidu Tallinnas


Riia elektroonilise muusika festival Under peab eelpidu Tallinnas
Pressimateralid

25.-27. mail toimub Riias juba teist korda elektroonilise muusika festival UNDER, mis platvormina ühendab artistid ja esinejad, legendid ja uustulnukad robustses möödunud sajandil ehitatud industriaalses tehasehoones BOĻŠEVIČKA, kus 90ndatel reive korraldati. Riia on mänginud suurt rolli elektroonilise muusika edendamises, olles keskus lääne ja ida vahel, kust vahelülina kompuutritega loodud 4/4 biit raudse eesriide taha pooldus.

Festivali korraldajate sõnul on lisaks mitmekülgsele helide spektrile pandud varasemast rohkem rõhku kunstilisele ja visuaalsele küljele, seades eesmärgiks tugevdada Riia positsiooni rahvusvahelisel elektroonilise muusika kaardil. BOĻŠEVIČKAst võib saada kommunikatsiooni magnet kunsti-ja kultuurihuvilistele, bolshevikele ja reivaritele. Möödunud aastal külastas UNDER festivali 2500 inimest, seekord oodatakse ligi 3500 pidutsejat.

Sel reedel, 18. mail, toimub aga Tallinnas ööklubis 9/11 UNDER festivali amelik 2-saaliga eelpidu, kus lisaks kodumaisele raskekahurväele astuvad üles DJ-d Ksenia Kamikaza Lätist ja Charch Gruusiast.

Seotud lood:

Ksenia Kamikaza on DJ, produtsent, plaadifirma omanik, saatejuht, klubi manager, kuraator, organisaator, kahe lapse ema ja ennekõike pidutseja, kes on töötanud või DJ dekke jaganud selliste nimedega nagu Deadbeat, Smash TV, Stewart Walker, Pan/Tone, Funk D'Void, Agaric, Alexkid, Andre Lodemann, Dirk Leyers, Jonas Kopp.

Ksenia on mänginud sellistes klubides nagu Fabric / London, Kater Blau, Suicide Circus / Berlin, Dommune, Circle / Tokyo.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare