Saaremäe: punklaulupidu ei lõpe Ernesaksaga

 (13)
Üllar Saaremäe
Päevaleht/Pressifoto

Rakveres toimub sel suvel maailma esimene punklaulupidu, mille idee autor ja lavastaja Üllar Saaremäe tõotab ennekuulmatut elamust

“Kohale tulevad kõik meie omad pungikotkad — Villu Tamme, Tõnu Trubetsky, Hardi Volmer, Henrik Sal-Saller, Peeter Volkonski, ja tõestavad, et kuuldused nende väljasuremisest on igasuguse aluseta. Nende kõigiga on mul asjad selgeks räägitud,” ütles Üllar Saaremäe Delfile.

Saaremäe ütles, et pidu toimub kindlasti, hoolimata kultuuriringkondades tekkinud kergest pahameelest või viisakalt passiivsest vastupanust. Tema sõnul läheb laulupeo korraldamine maksma pool miljonit krooni, mis kulub esinemistasudele, arranžeeringutele, lava ja helitehnika peale.

Kõiki laulupeol lauldavaid laule saadavad Saaremäe enese punkbänd Streptococcus pyogenes ja Eesti Noorte Sümfooniorkester Jüri Ruut Kanguri juhatusel.

Kui üldlaulupeod lõpevad alati Gustav Ernesaksa lauluga “Mu isamaa on minu arm”, siis pungipeole pannakse punkt Saaremäe praeguse nägemuse kohaselt Sex Pistolsi “Anarchy in UK”-ga. See oleks Saaremäe sõnul ainus lugu, mida ei laulda eesti keeles.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare