Selgus lõbusa telesaate "Rahvabänd" esimene finalist

 (2)

Selgus lõbusa telesaate "Rahvabänd" esimene finalist
Pressimateralid

Esimene poolfinaal lõhestas Rahvabändi fännibaasi, kuna vastamisi sattusid kaks rahva lemmikut - Village Voice ja Nedsaja Küla Bänd. Village Voice'i solist Ailo Tael ei pelga oma bändi kohta öelda ausalt süldibänd ja selle mahlane ning maalähedane tümps ja jõuline esitus meeldivad paljudele. Ka kohtunik, laulja Marek Sadam tunnustas Ailo esitatud lugusid.

Ometi hääletasid televaatajad võitjaks temperamentse külabändi Setomaalt. Nedsaja Küla bänd on oma muusikaga otsapidi seto pärimuses, kuid ka levimuusikahitid meilt ja mujalt on nende repertuaaris aukohal. Virtuoosne karmoškamängija Toomas Valk annab igale loole kordumatu värvingu, Iisak Sulev Andrelleri mahedad bassigruuvid lisavad lugudele sügavust ning Paul Hunt toetab kogu kooslust kitarriga.

Poolfinaalis esitas Nedsaja küla Bänd tantsuloona Seto tšastuškad, need on improvisatsioonilised salmikesed, mis Seto külapidudel rahva pöördesse ajavad. Bändi bassimees, väliseestlane Iisak esitas "Lemmikhiti" voorus eesti keeles Sven Lõhmuse loo "94/95". Tekstitihedat laulu õppis ta kaks nädalat. Kuidas peaks inglise keelses keskkonnas üles kasvanud mees hääldama fraasi "Klaasist nõiamaja õunaaeda ma...", kui ta ei oska õ-tähte? Hoolimata sellest tunnustas laulu originaali esitaja Laura tema ponnistusi ja oli laulu õnnestunud uusversiooniga rahul. Lembelaulu voorus kõlas "Armastus silmis" - vana hea Pogues'i lugu Toomas Valgu sõnadega. Uues voorus "Vana kuld" esitati Vello Orumetsa kuldset hitti "Vihm".

Seotud lood:

Bändi järgmised avalikud esinemised on 22. aprillil Ülenurmel Jüriöö tähistamisel ja 5. mail Tartus Püssirohukeldris.

Loe veel

Kes saab aga Nedsaja Küla Bändi vastaseks suures finaalis, selgub nädala pärast 20. aprillil.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare