Sisenemine ülemeeleseisundisse: Täna alustab esmakordselt heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli

 (1)
Sisenemine ülemeeleseisundisse: Täna alustab esmakordselt heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli
Foto: pressimaterjalid

Täna algab esmakordselt toimuv ja neli päeva kestev heliüleste tasandite muusikafestival Üle Heli, mille esimene päev avatakse kontserdiga Erinevate Tubade Klubis. Õhtut alustab Liz Wirestring (Liis Viira), kes seob kaunid harfihelid elektroonikaga. Taiwani helikunstnik Wen Chin Wu demonstreerib keha kasutamist heliinstrumendina ning Ruandas sündinud, aga Belgias üles kasvanud Aurélie Lierman uurib väljasalvestuste ja vokaalsete etteastete kaudu muusika ja keskkonna/teksti vahekorda. Lisaks esitleb debüütalbumit Djerro (Erkki Tero) ja Tont (Siim Kuusemäe) tähistab ep-de "Rändurvaim" ja "TNT" ilmumist.

Festival Üle Heli on huvitatud ümbritsevas keskkonnas toimuvatest protsessidest ja nende seostest muusikaga. Festivali huviorbiidis on muusikalised nähtused, mis seisavad eemal etteantud raamidest ja suhestuvad ümbritsevaga loomulikul moel, pakkudes erinevaid tõlgendamisvõimalusi ning dialoogi ka heliülestel tasanditel. Üle Heli festival ei ole ainult keskkond, kus tutvustatakse juba olemasolevat, vaid ka platvorm uute ideede arendamiseks. Festivali programmis on oluline koht projektidel ja lähenemistel, mis on ellu kutsutud spetsiaalselt festivali enese poolt ning mis õnnestumise korral tulevikus sellest keskkonnast edasi liiguvad. Festivali esimesel päeval toimub Erinevate Tubade Klubis avaõhtu alapealkirjaga „Sisenemine ülemeeleseisundisse“.

Seotud lood:

Vaata üritust Facebookis.

Festivali ja üksiksündmuste piletid on saadaval Piletilevis. Festivali avaõhtu piletid on müügil eelmüügis 7 euroga ja kohapeal hinnaga 9 eurot.

Telli Kroonika