Suure Viisiku kontserdil kingitakse Pärnu muusikakoolile kitarr

 (1)
Suure Viisiku kontserdil kingitakse Pärnu muusikakoolile kitarr
Foto: Ilmar Saabas


Muusikainstrumentide kauplustekett IS Music Team kingib 1. detsembril toimuval Eesti parimate kitarristide ühiskontserdil Pärnu Muusikakoolile Godin elektrikitarri.

Viis Eesti juhtivat kitarristi - Ain Varts, Viktor Vassiljev, Raul Vaigla, Kalle Vilpuu ja Toomas Vanem tegid IS Music Team kauplusteketile ettepaneku annetada ühiskontserdi raames ühele Eesti muusikakoolidest heal tasemel instrument. Ain Vartsi sõnul valiti üheskoos kingituse saajaks Pärnu Muusikakool. “Kanada-päritolu Godin Session Lightburst HG RN elektrikitarr, mille Pärnu Muusikakoolile kingime, on heal tasemel universaalsete kasutusvõimalustega pill,” sõnas Varts. Tema sõnul kuuleb uut kitarri kindlasti 1. detsembril Eesti kitarristide ühiskontserdil, enne selle üleandmist Pärnu Muusikakoolile. “Mängime uue Godin kitarri publiku silme all sisse ka,” lubas Varts.

IS Music Team tegevjuht Raivo Sersant sõnas, et sel moel kitarriõpetuse toetamine Pärnu muusikakoolis on ilusaks näiteks sidemest Eesti muusikute eri-põlvkondade vahel. “Need viis V-d ehk Vassiljev, Varts, Vaigla,Vilpuu ja Vanem on küpsete meistritena oma inspireeriva eeskujuga pillimängu juurde meelitanud sadu noori. Ka IS Music on läbi aegade toetanud paljusid erakordseid muusikaprojekte, siis ei kahelnud me hetkegi nii põneval üritusel kaasa löömast ning muusikute ideed toetamast,” ütles Sersant.

Pärnu muusikakooli direktor Karin Veissmanni sõnul on selline kingitus muusikakoolile meeldiv ja kindlasti vajalik üllatus. “Hea instrumendi tähtsust muusikakoolile ei ole võimalik ülehinnata. Oleme väga rõõmsad, et Eesti parimad kitarristid ning IS Music otsustasid toetada just meie kooli,” ütles Veissmann.

Eesti kitarristide suure Viisiku kontsert Nokia kontserdimajas toimub 1. detsembril. Kontserdil astuvad Eesti muusikutest lisaks üles ka Riho Sibul, Erik Meremaa ja Tanel Padar jt.

Voorand - Paneme aja seisma kuni 22.11
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare