VAATA: Elurõõmus Svjata Vatra filmis jäisel Viljandi järvel üles pakaseliselt praksuva video

 (1)

Kevadisel pööripäeval toob Svjata Vatra välja spontaanselt sündinud talvemuinasjutu: ühel külmal veebruaripäeval, kui puud olid härmas ja järv paksu jääkaane all, filmis ansambel üles tõeliselt põhjamaise video.

Mõte sai alguse bändi eestvedaja Ruslani koduakna vaatest maalilisele Viljandi järvele. Sotsiaalmeedia kaudu saadi kahe päevaga kokku videomeeskond ja võttepäeva hommikul taevas olnud udu hajus. Video filmiti 15-kraadises külmas. Kaasatud oli järvejääle maanduv väikelennuk ning kogu lugu lõppes bändi liidri Ruslani jaoks jääauku hüppamisega.

Originaalis mitmehäälne ukraina rahvalaul inspireeris muusikuid kokku sulatama mitmeid stiile: folk, rock, funk, indie ja kasutama ukraina okariinat (zozulja) koos parmupilliga. Ajatu rahvalaul räägib keerukast armastusloost, kus armukolmnurka lahendades peab silmas pidama, et hoole ja armastuseta ei jääks lapsed ning elu läheks väärikalt edasi.

Svjata Vatra on pühendumise ja sädemega teinud muusikat juba 12 aastat, välja andnud 5 CD-d ja 1 DVD Viljandi folgi kontserdist.

Svjata Vatra esitleb videot suurel ekraanil 25. märtsil Tartus Athena Keskuses.

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare