VIDEO | Kodo võimas lavastus varsti Eestis: trummide hiigelshow näitab klassiJaapani iidseid traditsioone kandev vaatemänguline taiko-trummide lavastus jõuab 22. märtsil Nordea Kontserdimajja. Maailmatuurile suunduv Kodo uus show "Evolution" on vaatemänguliseim ja kalleim trummide etendus mida seni lavale pandud.

Kodo etendus kätkeb endas kümnete eri suuruses trummide ja muude instrumentide efektset lavastust läbi muusika ja tantsu ja kostüümide. Laval saab näha ja kuulda ka trummide "kuningat" – ligi kahemeetrist o-daiko’t. Lavastuse stilistika väljendab jaapani jutuvestmise traditsiooni kõrgeimat pilotaaži.

Kodo uus tuur "Evolution" on kantud igavikulise loomise teemast ning sinna on põimitud trupi 35 tegevusaasta parimad numbrid. Lavastuse 11 osa nõuavad esinejatelt ülimat sünkroonsust ja rütmitunnetust.

Eestisse jõudev etendus on senistest lavastustest kalleim. Trupp valmistub tuuriks Jaapani Sado saarel, kus asuvad Kodo kodu ja juured. Alates Kodo debüüdist 1981. aastal Berliinis on trupp andnud üle 3800 etenduse maailma eri paigus.

Rallipäev
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare