FOTOD JA VIDEO | Eesti Kunstiakadeemia avas lõpuks pidulikult kauaoodatud uue maja


Täna avas ametlikult Eesti Kunstiakadeemia Tallinnas Põhja puiestee ja Kotzebue tänava ristmikul oma uue maja. Hoone on avatud ka linnarahvale, pakkudes avamispäeval võimalust tutvuda maja arhitektuuri, autorite, rikkaliku raamatukogu ja galeriiga.

Pärastlõunal sai tutvuda uue maja arhitektuuri autorite, töökodade ja stuudiotega, avastada Eesti rikkalikum arhitektuuri-, disaini- ja kunstialane raamatukogu ja uhke galerii ning soetada värske ilmega EKA kraami spetsiaalselt poekesest. Esileti ka värsket raamatut „Eesti Kunstiakadeemia hoone” ja avati Rauaniidi hoone ajaloo näituse.

Õhtul toimunud avaaktusel kõnelesid Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid, EKA rektor Mart Kalm, uue maja arhitektide esindaja Eik Hermann, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kultuuriminister Indrek Saar, Tallinna linnapea ja kuratooriumi esindaja Taavi Aas ning vilistlane ja emeriitprofessor Leonhard Lapin.

Seotud lood:

Alates kella üheksast on maja avatud kõigile huvilistele kui algab suur soolaleivapidu.

Lustimisele annavad õhtul hoogu lausa neljal laval toimuval peol EKA vilistlaste, tudengite ja sõprade bändid ning DJ-d. Teiste seas astuvad üles juba enam kui neli aastakümmet tagasi toonase Kunstiinstituudi pidudel oma loometeed alustanud legendaarsed Kukerpillid, 1990ndate aastatel kunstiakadeemia vanas lasketiirus Heven tegutsenud müraroki bänd Zahir, samuti Erkki Tero ja Janek Murd, meta-kunstnik Kiwa juhtitav improprojekt Marko Mägi Trio, Aivar Tõnso ehitushelide performance'iga, kunsträppar San Hani jt.

Vaata videointervjuud Mart Kalmuga!