FOTOD: Kaur Kender esitles tundmatust sõltlasest autori rabavat päevikut "Kuidas minust sai HAPKOMAH"

 (12)
Rahvast oli murdu!

Kaur Kender
Kaur KenderFoto: Tiit Blaat

Kirjanik Kaur Kender esitles täna Solarise keskuse Apollos raamatut "Kuidas minust sai HAPKOMAH". Esitlusel arutlesid poliitanalüütik Ahto Lobjakas ja aurot Kaur Kender fentanüüli ja narkopoliitika teemadel.

Raamat kujutab endast täiendustega kogumikku nihilist.fm lehel ilmunud lugudest. Nihilisti lugejate nõudmisel välja antava raamatu autor soovib aga jääda tundmatuks.

Muhu juurtega kirjanik Made Luiga alias Mudlum on raamatu sisu kommenteerinud järgmiselt: "Kokku on langenud kolm asja - kirjanduslik võimekus, fenatnüülisõltuvus ja julgus rääkida. See raamat teeb rohkem narkoennetustööd kui Eesti riik siiani suutnud on."

Kriitiku Helen Hindpere hinnangul tuleb HAPKOMAHi lugedes meelde populaarse telesaate kohandatud versioon - "Võimalik vaid Eestimaal!". Aeg tunnistada, et küür on kahtlemata see, mis meid eriliseks teeb - see on viimasest Kopli trollist leitud Eesti Nokia.

Kodanikuaktivist ja kultuuriuuringute doktorant Tarmo Jüristo on HAPKOMAHi kirjeldanud nii: "Kui ta sulle tänaval vastu jalutaks, ei märkaks sa temas midagi erilist. Ta on noor, kõhnema kehaehitusega (nad kõik on) mees, eestlane. Ta nimi on HAPKOMAH ning ta elab Tallinnas – aga ühes teises Tallinnas, Tallinnas, mis on meie kõigi ümber, aga mida enamus meist kunagi ei näe ega koge. Sinna varjatud linna on võimalik osta pilet, väga lihtsalt ja ainult kümne euro eest. See on see, kui palju maksab doos küüru selle Tallinna tänaval, kus enamus meist elab ja liigub. HAPKOMAH müüb sulle sinna maailma pileti 15 euroga: see on see, kui palju maksab raamat, mida sa käes hoiad. Mida sa selle ülejäänud 5 euro eest ostad, võid sa nüüd küsida. Selle eest ostad sa oma elu, sest 10-eurose piletiga sa selles maailmast siia tagasi ei tule. Ei ole üldse halb diil, ütleks mina."

Seotud lood:

"Kuidas minust sai HAPKOMAH" esitlusel oli kohal ka räppar Beebilõust, kes esitas seti lugudest pealkirjaga "Uulitsageenid".

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare