FOTOD: Väga trendikas happening! Kopli liinide festival tõi trööstitu piirkonna rahvast täis, tekitades aga "püsielanikes" mõnetist segadust

 (21)
FOTOD: Väga trendikas <em>happening</em>! Kopli liinide festival tõi trööstitu piirkonna rahvast täis, tekitades aga "püsielanikes" mõnetist segadust
Foto: Andres Putting

Laupäeva õhtupoolikul leidis aset Tallinna Ülikooli Sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia osakonna korraldatud tasuta ja alkoholivaba Kopli liinide festival, mis tutvustas huvilistele piirkonna ajalugu ja liine tervikuna. Üritusse kaasati nii akrobaadid, tänavatoitlustajad kui ka erinevate ürituste läbiviijad — peeti muusikaviktoriini ja näitusi ning Jaak Juske eestvedamisel ka põnevaid ekskursioone.

Viimast korda avati näiteks Sepa tänava supiköögi uksed, et jagada tasuta kehakinnitust ning näitusel sai uurida fotograaf Sven Tupitsa jäädvustusi Kopli liinide endistest elanikest. Lisaks toimus ka mõttekoda Kopli liinide vaimu, linnaruumi ja lähenevate muutuste teemal. Õhtu lõpetuseks keerutasid plaate erinevad diskorid, valmistuti järelpeoks ning klõpsati palju moodsaid jäädvustusi, mida sotsiaalmeediasse postitada.

Foto: Andres Putting

Publiku terav kaamerasilm jälgis lõbusat rahvamassi, kes trööstitusse rajooni enne lammutustöid veidi kummaliselt mõjuva kontrastina ohtralt elurõõmu ja kalleid autosid tõid. Märgata võis mitmeid avaliku elu tegelasi eesotsas näitleja Harriet Toompere, eetrinäo Kalev Kruusi ja literaat Saima Noorega.

Foto: Andres Putting

Ei puudunud aga ka veidi üllatunud nägudega liinide "püsielanikud", kes enda ümber toimuvat virvarri tõenäoliselt eriti hästi ei mõistnud.

Foto: Andres Putting

Rannap 65
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare