FOTOD: Viru Folgi 2. päev Käsmus tõi etnohingeliste nägudele suured naeratused!Viru Folk 2015, teine päev
Viru Folk 2015, teine päevFoto: Anton Klink

Samal ajal kui Pärnus tümitas tuhandete tantsumuusika fännide kõrvu elektrooniline biit, sai teises Eesti otsas, Käsmul, nautida mahedat folki. 7.-9. augustini ehk täna viimast päeva toimuv Viru Folk on järjekorras juba kaheksas.

Tänavune festival on pühendatud Taani muusikale ja kultuurile.

Maalilises Käsmu kaptenitekülas astusid või alles astuvad üles Taani folktroonika lipulaev Sorten Muld, eksootilist Burjaatia-Mongoolia fusiooni esitav Namgar (RU), alpiroki kuningas Hubert von Goisern (AT), Taani folkmuusika raskekahurväe hulka kuuluv Phonix, Iiri muusikale elektriliselt lähenev Tradish (DK), urisevatel kitarridel ja mürisevatel trummidel folkmetalit viljelev Svartsot (DK) jt.

Loomulikult pakub Viru Folk alati kuhjaga head Eesti muusikat. Teiste seas on tänavuse festivali nimekirjas möirgav Metsatöll, legendaarne Lauri Saatpalu, pöörane Pööriöö, meeliülendav Maarja Nuut, fantastiline Folkmill, edevad Elevandid, särtsakas Svata Vatra, kuulsad Kukerpillid kui ka unustamatud Untsakad.

Väikeseid külastajaid ootavad festivalil ees Anderseni muinasjutud ja Lego ehitusmaailm. Ka Käsmu Filmi- ja Fotoprogramm on tavapärasest "taanisem". Meremuuseumi sadamas ootab huvilisi aga 2 viikinglaeva, purjekad, paadid, haabjad ning kajakid.

Seotud lood:

Vaata pilte Viru Folgi teisest päevast!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare