PUBLIKU TAGASIVAADE vol.5: Ja ongi kõik! Millega tegelevad täna Eesti teleajaloo kõige esimesed superstaarid?

 (6)
Nostalgiline neljapäev!
Nele Kirsipuu
Nele KirsipuuTV3

TV3 ja produktsioonifirma Ruut on kodumaist muusikamaastikku rikastanud nüüdseks juba viie superstaaride "komplektiga", kellest tublimad on tõusnud Eesti muusikataevasse ning jäänud sinna sitkelt pidama. Kõigi hilisemate hooaegade laululinnukesed on nüüdseks üle vaadatud (loe artikleid SIIT, SIIT ja SIIT ja SIIT) ning kätte on jõudnud heita pilk nostalgilisse 2007.aastasse, kui Eesti sai oma esimese superstaari. Birgit Õigemeele sära on aastatega üha erksamaks muutunud ning samast hooajast ei vaja tutvustamist ka Luisa Värk, kellest on tänaseks päevaks saanud peaministriproua, tubli ema ja saatejuht ning kes on endiselt edukalt tegev ka muusikavallas. Aga mida teevad teised?

Esimesesest staarihooajast tuntud Rivo Kingi, kelle lauluoskus nii mõneski inimeses kahtlusi tekitas, suutis kõigele vaatamata ennast neljandale kohale välja võidelda. “Eduka artisti tähtsaim omadus on suhtumine ja see, millist energiat ta endast kiirgab — tahtejõud, sihikindlus ja kirg teha seda, mida armastad ning oskus seda välja näidata. Hea lauluvõime on küll oluline, kuid sellest ei piisa. Artist ei peaks üritama iga hinna eest meeldida, vaid jääma iseendaks ning originaalseks, sest kõigile ei saa nagunii meele järele olla,” räägib Rivo Publikule antud intervjuus. “Kui on heitereid, siis tähendab, et sa oled midagi õigesti teinud ja kellelgi on põhjust kade olla!” on ta veendunud.

Staariprojektist on Rivol meeles ainult positiivsed mälestused ja ta enda sõnul aitas kogutud kuulsus tulevaste projektide elluviimisel kõvasti kaasa. “Ma olen eelkõige muusikaprodutsent ja laulukirjutaja ning seda teed ka jätkasin. Pärast saadet tegin tihedalt koostööd sõpradega ansamblist Bedwetters ja üheskoos tõime Eestisse muide esimese MTV auhinna,” loetleb ta oma saavutusi. “Ühtlasi panin kokku oma bändi, millest kujunes hiljem välja Epordwerk ja solistiks sai mu vend Karl-Kristjan. Selle bändiga veedetud aeg on senini üks lahedamaid perioode mu elus. Võitsime Jägermeistri bändikonkursi ja tuuritasime nii Eestis kui välismaal. Tegime igasugu lollusi ja elasime läbi seiklusi, mis ühele noorele ja vihasele rokkbändile kohane. Lõpuks asi siiski ammendas ennast ja otsustasime pühenduda muudele projektidele,” räägib ta.

Pärast Epordwerkiga lõpetamist suundus Rivo hoopistükkis elektroonilise muusika radadele ja proovis kätt plaadimängimises, mis hakkas talle nii väga meeldima, et sealt saigi alguse sooloprojekt Centron, mida saatis edu. “2009. aastal valiti mind koos Bert On Beats’iga Ibizal toimuvale DJ’de konkursile Eestit esindama ja meil läks suurepäraselt. Saime palju väärtuslikke kogemusi ja teadmisi, millega DJ-maastikul läbi lüüa. 2013. aasta lõpus ilmus Inglismaa plaadifirma Disciple Recordingsi alt Centron’i debüüt EP “Robotkiss”, mis jõudis minu suureks üllatuseks Beatport.com edetabelis lausa viiendale kohale! See andis kõvasti motivatsiooni edasi pürgida ja veel suuremaid tegusid korda saata. Tegin mitmeid remixe ja ka mõned uued singlid ning parasjagu käib töö uue materjali kallal,” paljastab ta, kuid hetkel siiski midagi konkreetselt lubama ei hakka. “Mu muusikamaitse on viimase aasta jooksul suuresti muutunud ja ma tahan, et uued lood peegeldaks võimalikult palju mind kui isiksust ja seda, mida mul on maailmale öelda!”

Parasjagu kestvat staarihooaega on Rivo jälginud vahelduva eduga, kuid proovib ennast toimuvaga siiski võimalikult kursis hoida. Tema hinnangul on tegu väga tugeva hooajaga ja kõik finalistid on ülimalt musikaalsed. “Siiski süstiksin neisse veel rohkem enesekindlust, sest vaid sellega saab minna kindla võiduni. Me kõik juba teame, kui hästi nad laulda oskavad. Kätte on jõudnud hetk, kus tuleb midagi enamat lauale laduda. Isiklikult arvan, et saate favoriit on Jüri Pootsmann. Temas on seda julgust ja staarilikku attitude’i ning ta hääletämber on samuti väga eriline,” arvab Rivo ja soovib kõigile superstaaridele palju edu ning julgust jääda truuks iseendale.

Rivo muusikat kuula SIIT

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare