VIDEO | Teatriauhindade jagamisel parima naiskõrvalosatäitja tiitli pälvinud Harriet Toompere lavapartner papagoi Carlos viskab vempe!


Eile jagati Eesti aasta teatriauhindu ning parimaks naiskõrvalosatäitjaks hinnati Draamateatri näitleja Harriet Toompere tema rollide ees lavastustes "Praegu pole aeg armastamiseks" R.A.A.A.M. teatris ja koduteatri "Ivanov". Aastaauhindu jagab Eesti Teatriliit alates 1961. aastast rahvusvahelisel teatripäeval ehk 27. märtsil eelmise aasta loominguliste saavutuste või pikemaaegse silmapaistva teatritöö eest.

"Ivanovis" on Toompere kehastataval rikkal noorel lesel Babakinal vahva kaaslane nimega Carlos, kes on ehtne hall papagoi! Näitlejanna sõnul läheb linnukesel kenasti ning vahepeal viskab ta vempegi, näiteks on ta imiteerinud Ülle Kaljuste häält pärast tolle lavalt lahkumist ning väljendanud keset etendust oma soovi koju minna, hüüdes emmet.

Lisaks paluti naisel soovitada mõnda teatritükki, ent paraku tulid tal meelde vaid need, milles ta ise kaasa lööb. "Issand, mul ei tule praegu üldse ükski muu lavastus meelde, kui ainult need, kus ma mängin," naerab naine, aga soovitab kindla peale minekut ehk kõiki neid, mida teatriauhindade jagamisel mainiti. "Eesti teatrit tasub vaadata," soovitab Toompere.

Harriet Toompere lavastuses "Ivanov" Draamateater