VIDEO: Vaata ja kuula, 15-aastane noor muusik kirjutas südamliku pala sõpradest

 (2)

15-aastane laulukirjutaja ja muusik Haldi Välimäe on loonud südamliku pala "Sõprade laul". Laul on ka üles filmitud ja tulemus asub teie ees. Haldi esitab lugu oma hea sõbranna Marta Pedoskiga. Kuula ja anna teada, kuidas meeldib!

Haldi on pärit Järvamaalt kultuurilembesest suguvõsast ning muusikaõpetaja tütrena võttis ta oma esimeselt lauluvõistluselt osa juba kaheaastasena. Järvamaa laste lauluvõistlused on Haldi võitnud lausa üheteistkümnel korral. Haldi mängib nii kitarri, basskitarri kui ka klaverit. Laululoomega on Haldi tegelenud juba seitse aastat.

Haldi musitseerib koos isa ja tema sõpradega ansamblis Oma Lugu ning lisaks laulab Pilistvere Noorteansamblis. Samuti annab aeg-ajalt kontserte sõbratari Marta Pedoskiga.

Ka Marta Pedosk on hulgaliselt lauluvõistlustelt osa võtnud, viimati sai tal nopitud auhinnaline koht omaloominguvõistluselt Päikese laul. Martal on lauljana kogemusi olles laulnud koosseisudes bändist kammerkoorini. Instrumentidest mängib Marta trumme, klaverit ja kitarri. Marta kirjutab laule ning eriti huvitavad teda eri rahvaste muusika, iseäranis Ladina Ameerika ja Hispaania helikeel ning viimasel ajal araabiakeelne helilooming.

Muusika ja sõnad: Haldi Välimäe
Esitavad: Haldi Välimäe ja Marta Pedosk
Video: Madis Kask ja Tuuli Korsar