Mõte jõuluplaadi väljaandmiseks tekkis juba möödunud aasta detsembris pärast väljamüüdud kontserti Kaarli kirikus.

Kui möödunud aastal jagas Birgit lava Riho Sibulaga, siis tänavu valis ta oma duetipartneriks Uku Suviste. Selgi aastal kõlavavad kaunid laulud kirikutes.

“Mulle lihtsalt meeldib duette laulda,” põhjendas Birgit.
“Kuna tegemist on jõuluplaadiga, soovisin sellele kaasata ka teisi hääli. Õnneks naases Uku Ameerikast täpselt õigel ajal, olin teda näinud esinemas ja tundus, et stiililiselt sobime. Lisaks sellele osutus ta väga meeldivaks inimeseks, kellega koostöö sujub suurepäraselt,” kommenteeris Birgit.

Ukugi oli projektist koheselt huvitatud.
“Ausalt öeldes meeldivad minulegi duetid ning jõuluaega on need ju eriti sobilikud. Samuti võin seniste kooslaulmiste põhjal väita, et meie hääled sobivad hästi kokku,” kommenteeris Suviste.

Paljusid plaadil olevatest lugudest esitas Birgit juba väikese tüdrukuna Lasteekraani Muusikastuudios.
“Pole midagi toredamat, kui teha taas koostööd lauljatega, kes oma silma all suureks sirgunud. Pealegi on Birgit ja Uku eriliselt soojad ja siirad inimesed, mille lapsed, muide, kohe ära tunnevad,” ütles Lasteekraani Muusikastuudio juhataja Eve Viilup.

Nii kontserdil kui albumil kõlavad peamiselt klassikalised ja kõigile tuntud jõululaulud (“Jõulukell”, “Talvevõlumaa”, “Vaikselt sajab lund”, „Valged jõulud“, “Püha öö”, “Jõuluöö”, „Laps peab sündima“ jne.).
Kuigi enamus lugudest on eestikeelsed, kõlavad sekka ka mõned ajatud inglisekeelsed palad nagu “Last Christmas”, “Have Yourself A Merry Little Christmas” ja Raimond Valgre kirjutatud “Snowflakes”.
Uku Suviste tehtud on kõikide lugude arranzheeringud ning Uku ja produtsent Ivar Musta eestvedamisel tulevad kõik klassikud ettekandele pisut kaasaegsemas võtmes.

Albumi esitluskontserdid toimuvad:

  • 10. detsembril Birgiti kodukohas Hageri kirikus
  • 11. detsembril Tartu Jaani kirikus
  • 12. detsembril Tallinna Jaani kirikus.

    Kontserdil astuvad lauljad ja koor lavale koos saateansambliga koosseisus Toomas Laur (kitarr), Ivo Vanem (klahvpillid), Kalle Tetsmann (basskitarr) ja Indrek Tetsmann (trummid), külalisena teeb kaasa Yoel Eladio Terry Cabrera (Kuuba) flöödil ja saksofonil.
    Lisaks albumi materjalile tuleb kontserdil ettekandele teisigi kauneid jõululaule.