"Toiduga liialdamine, eriti aga äärmuslik eksperimenteerimine, viib alati soovimatute tagajärgedeni. Näiteks kuigi vesi on täiesti ohutu ja neutraalne, võib ka liigsuure vee joomisega saada ”vee mürgistuse”. Viimasel ajal suhkru liialdamisega tehtud katsed kinnitavad eeltoodut veelgi. Paralleeli võib tõmmata mitte väga ammu ekraanidel olnud filmiga ”Ülisuur mina”, kus katsetati hamburgerite pugimist. Tulemuseks on elutähtsate organite, esmajoones maksa kahjustus. Sellise tulemuseni ei jõuta aga siis, kui omale hamburgerit aeg-ajalt lubatakse," kirjutab naine.

Tööstuslikes toodetes on tihti lisatud suhkrut mitte ainult magusatele, vaid ka soolastele toitudele, näiteks konservid ja maitsesegud. Kui eksperimendis sai mees 3,5 liitri Coca-Colaga päevas 350 grammi suhkrut, siis samapalju saab ta ka sellise koguse apelsinimahla joomisega, viinamarjamahlaga aga kuni 430 g suhkruid, veelgi rohkem aga 3,5 liitri jogurti joomisega – kuni 550 grammi. Veel võib lisada, et 3,5 kg kohukeste söömisega saab umbes 650 g suhkrut.

Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusel ei tohiks suhkrukogus ületada 10 protsenti päevasest kalorihulgast. Keskmiselt tohib seda tarbida 50 grammi ehk umbes 13 teelusikatäit päevas. Koguste kontrolli all hoidmiseks tuleb ikka jälgida mida ja kui palju omale päeva jooksul suhu pistetakse.