Film toob selle mitme maskiga megastaari isiklikust arhiivist lagedale tähelepanuväärsed eksponaadid, mis annavad ülevaate Bowiest kui kunstnikust. Näitus, millest on loodud film, avab Bowie kunstilise universumi läbi muusika- ja filmiklippide, metsikute kostüümide ja karakterite, artisti enda joonistatud albumi- ja lavakujunduste ning muude esemete. Tuntud meloodiate taustal tutvustab muusik näiteks talle loodud arvutiprogrammi, mis aitas luua muuhulgas ka unustamatu pala „Heroes“.

Ekraanil näidatakse maale, mis pärit perioodist, mida looja ise nimetab „mina-otsimise rännakuks“. Seda, et ebamaise elu ja olemisega laulja põlvneb siiski inimsoost, kinnitavad fotod perekonnaalbumitest, päevikusissekanded ja teiste maailma suurkujude kommentaarid. Tuntud rokkbändi Pulp solist Jarvis Cocker meenutab näituselt David Bowie käekirja, mida ta võrdleb väikese tüdruku omaga. Filmis näeb ka ühe fänni kaunist avaldust, kus ta on tunnustab Bowie eeskuju, tänu millele on tema hinnangul normaalne olla teistsugune.

David Bowie maailma avamisele aitavad filmis kaasa Alexander McQueen, Andy Warhol, Little Jack, Kate Moss, Stanley Kubrick, Vivienne Westwood, Brian Eno, Iggy Pop, Apollo 8, George Orwell jpt, kellest kõik aitavad mõista heade visuaalide ja muusika taustal üht maailma prominentsemat muusikut.

Film võeti üles V&A näituse viimasel päeval, selle lavastajaks on BAFTAga pärjatud Oscari-galade ja 2012. aasta Londoni olümpiamängude avatseremoonia lavastaja Hamish Hamilton.

Dokumentaal, muusika, näitus „David Bowie is“ linastub Forum Cinemas Kinodes nii Tallinnas kui ka Tartus 8. detsembril. Filmi pikkus on 1 tund ja 40 minutit.