Avaosas selgub, kuidas on politseijaoskonnas aset leidnud tulistamisest taastunud Tanja (Ülle Lichtfeldt). Mõisnik (Jaanus Rohumaa) saab aga uue võluva assistendi Kassandra (Sandra Ashilevi).

Aafrikast naaseb Tanja ammune sõber doktor Niklas Holm (Tiit Sukk) ja külvab segadust Tanja ja Miku suhetesse. Kotka (Üllar Saaremäe) tütar Arabella (Saara Kadak) püüab oma uut poiss-sõpra, liikluspolitseinik Mart Noormetsa (Mikk Jürjens) mõrvarühma tööle sokutada. Kotkas ja Prikk peavad lahendama seikluspargi Nord omaniku mõrvaloo.

„Uus hooaeg toob uurija Mikk Kotka isiklikku ellu palju muutusi. Eelmine hooaeg lõppes suhteliselt traagiliselt, aga kas see ka nii jääb,“ on peaosatäitja Üllar Saaremäe uue hooaja eel salapärane.

Sarja teine peaosatäitja Robert Annus vihjab samuti, et ees ootab mitmeid suuri muutusi. „Uurija Andres Prikk käib hooaja algul korraks reisil end täiendamas. Koju naastes on Prikk täis töötahet, kuid väikeseks piprateraks saavad eraelulised pöörded. Priki elu muutubki aina pöördelisemaks ja pöördelisemaks,“ muheleb Annus.