"Rahva oma kaitse" tervet saadet saad järelkuulata SIIT.

*

Täna näeme, kui oluline on see, et Eestil oleks võimalikult palju mugavuspagulasi.

*

Kuulus Viini hemorroid laskub taevast alla juba!

*

Meil on rikkalik toidulaud. Teie näete seda esmaspäevasest Õhtulehest. Uurivad reporterid käisid kohal, maitsesid ja kiitsid heaks.

*

K: Mina kui linnamees ei saa aru, miks lehm alati rase on ja kogu piima annab.

*

K: Minu arust on raiskamine, et pead 27 laulu ära kuulama ja paned algusesse veel laule juurde, et 30 täis saaks. Kas poleks targem kohe pihta hakata, et saaks varem magama?

*

Eurovisioon hakkab üha enam sarnanema olümpiamängudele, kus alguses sisse marsitakse.


*

K (rahast rääkides): Eurovisioon kõlab nagu euro loojang natuke.

*

J: Liinid avatakse, kui viimane laul on esitatud. Kas need on need liinid, kust saab tokenseid?

*

(Sloveenia) J: Olen alati imestanud, et kui tänagi käisin Kadrioru pargis jalutamas, siis - ilus kevadine aeg, aga inimestel kõrvaklapid peas. Siin ka - oleks võinud kuulata publiku möirgamist ju, aga klapid peas. Mis mussi nad ise samal ajal kuulasid? K: Kui inimesed arvasid, miks me nii kaua laulu lasime eetris, siis see pole sellest, et meile meeldib Sloveenia, vaid sellepärast, et meile meeldib pitsa.

*

(Prantsusmaa): Muidu ikka küsitakse kõigi lugude kohta, et kas rahvas soovib neid näha, Aga see lihtsalt pistetakse ette!

*

Iisrael) J: Neli täis elujõus juuti näpivad oma kubet.

*

Nüüd pidage kodus lõuad! Võtame pitsid alla. Eesti terviseks. Et Stigi hääl ei väriseks ja Elina kleit ei käriseks!

*
(Ühendkuningriigid): Nüüd üritatakse Stigi ja Elinat parodeerida!/.../ Näed, kui erinev on ikkagi saateriigi mentaliteet mandririigi omast: prantsuse proua nuttis ja halas, aga tulid inglased ja tegid suure peo.

*

(Leedu) Miks neil kõrvades need suured tombud on? Kas nad ei pese kõrvu?
/.../ J: Kas Leedu röövis nüüd Stigi ja Elina show ära? Kurat, mul hakkas nüüd süda valutama. K: Selline amelemine laval ikka töötab. Kas arvad, et oleks võinud ikka lõpus musi olla? J: Kas just musi, aga koer oleks võinud kasvõi lavale tulla. Loomad ikka meedivad inimestele.

*

(Serbia) K: Mis sa arvad, kas see paks võtab ka kogu vati ümbert ära ja seest tuleb imekena tüdruk välja?

*

Vaadake Raadio 2 Instagrami, sealt saab tokenseid!

*

(Norra) K: Ma muudkui vaatan, et sellel tüdrukul pole naba. Mis mõte on seda kohta paljastada, kui naba pole näha? On ta üldse inimene? Eelmine kord oli habemega naine, nüüd on nabata naine.

*

(Rootsi): Rootslastest kõige kõrgemale on seni lennanud Karlsson. /.../ J: Ma arvan, et möödub 20-30, võibolla 30-40 aastat ja seda noormeest, kes siis pole enam noormees, näeme kõhukese ja nahkpükstega väiksemates külades ja alevites tantuskavaga esinemas, mille kulminatsiooniks kujuneb “Heroes”.

*

(Küpros) K: See on paroodia, kus tehakse looma järgi. J: Keda ta parodeerib? K: Mutti.

*

Austraaliaga on nii, et kui nad võidavad, siis saavad järgmisel aastal uuesti, kui ei võida, siis ei saa. Aga huvitav, mis nipiga nad siis ikkagi said sinna? Rahaga, ma arvan. Ikka rahaga.

*

(Austraalia): See oli üks korralik soulilugu, aga kas oli vaja nüüd nii kauge maa takka tulla sellist asja tegema?

*

Austria huumor alati olnud väga madalalaubaline, selline jalaga perse.

*

(Kreeka) K: Kreeka tütarlapsel on lukk jälle katki. Kui lukk on lahti, siis võid mida tahes laulda, sõnad ja viis pole üldse olulised.

*

(Homse staarisaate osalistele) K: Gertu Pabbo, hoia homme lukk lahti, siis saad igal juhul finaali. J: Kas poisid peaksid siis püskiluku lahti jätma? K: Poiste puhul see ei toimi, aga tüdrukud jätavad luku lahti ja punkte hakkab pudenema.

*

(Saksamaa) Mart Laar tõuseb praegu ratastoolist püsti ja vaatab! EKRE seisab praegu mitte vaid püsti, vaid kätel! /.../ Huvitav, et tükk aega laulis tagumik publiku poole. Tagumik laulis ilusti!

*

(Poola) J: Mul tekkis mõte, et meil oleks tugev tandem olnud "Goodbye To Yesterday'd" esitama Edgar Savisaar ja Mart Laar.

*

Läti neiu on tagurpidi pitsi kujuga.

*

(Rumeenia): Kes need onklid on? Ahh, need on need mustlased, ära neid vaata.

*

Hispaania on siis üks neist härrasriikidest, kes lööb jalaga ukse lahti ja esineb otse finaalis. /.../ K: Hispaania lauljatari võrreldakse meie Liis Lemsaluga. Mina ütleks, et ta on koledam, praegu esmapilgul. Lukk on ka nii kõvasti kinni. /.../ See oli selline võitlus loomariigis. /.../ Kiiduväärt, et see punane kuft ära võeti.

*

(Ungari): Jälle tuleb sõjalaul. Mõttetud sõjad. Kas teate, et meie planeet on hädas? Aga mitte kauaks, sest homme Reformierakond koguneb ja päästab ära! Kuulame siis ungarlase nuttu ja häda. /.../ K: Milleks selline laul teha kenale tütarlapsele? Kas tõesti muust paremast laulda ei ole?

*

K: Gruusia lauljatar on kuri. Aga Gruusia peabki kuri olema - vaata, mis naabrid tal on!

*

Aserbaidžaani vaadates on ainult üks küsimus: kuhu kadusid Eesti ettevõtjate miljonid? /…/ Vaatame, kas tuuakse raha tagasi. /.../ K: See on nii kole laul, et ei oska midagi öelda selle kohta. “Täna öösel ma ei maga”. No ära maga!

*

K: Mis Facebooki nimi Venemaal on? Morda?

*

J: Meie korteriühistu esinaine on hetkel Viinis (Maarja-Liis Ilus on Juure naaber - toim.) K: Eestis on palju korteriühistuid, mille esimehed joovad praegu viina.

*

(Albaania) K: Tal on kaenla alla riputatud kaelakeed. Kas need on higirõngad? J: See tuleb deodorandist.

*

(Itaalia) Noormehed on Conchita Wursti moodi, ainult kleite pole seljas.
/.../ K: Lõpetame selle laulu kuulamise ära, sest pensionärid, kes tahavad seda kuulata, saavad seda teha teisel kanalil. J: Mul hakkas nüüd vanainimestest kahju, sest just tuli pauk, et enam ei saa Vikerraadios sünnipäeval tervitada kui pole 80 aastat täis ja nüüd võetakse ka kolm tenorit ära.

*

J: Nagu ma aru saan, siis Lordil (Soome ansambel - toim.) läheb väga halvasti. Üks neist on sooritanud mingi suitsidaalse akti, raha nad ei saa. Jutud, et Eurovisioon toob läbimurde, ei pea Lordi puhul paika. K: Kuigi neil pole vahet, kas liikmed on samad või mitte, sest maskid ju jäävad ja seal võib olla kes tahes. Ega Disneyland sellest ei sure, et üks Piilupart Donald vahetub.


*

12 punkti anti paksule serblasele, kes sööb nad lihtsalt ära!

*

K: Isegi Maltal elab mugavuspagulasi, nagu ma saan aru. Kõik need talendid, kes pole tahtnud koju tulla, elavad mujal ja hääletavad Eesti poolt.

*

Kreekast pole punkte saanud ja kardan, et ei saagi. Seal eestlasi pole. See on selline pankrotis maa, mida see eestlane seal teeb. Püüab meduuse? Kui punkte ei saa, siis ei saa ka abipaketti.

*

K: Jälle need itaalia libedikud said. J: Ära ole nii pahane. Nad lähevad koju ja ei tea, kas on juba pagulane sisse tulnud.

*

Itaallased näitavad jälle oma voodilinu, mis on määritud punase ja rohelisega.

*

(Valgevene sõnumitooja) Kuule, ta seiab sõiduteel. Tule ära, poiss!

*

(Albaania) Mis see nüüd on? Hiina on hakanud hääletama? Mis ajast? Albaania andis Eestile 4 punni - neli eestlast elab seal!

*

Eesti tõenäoliselt ei võida, mis on ilmselt suur kergendus valitsusele.

*

(Aserbaidžaani sõnumitooja): Mõtle, kuidas Marcel Vichmann ehmatas, kui seda meest nägi.

*

Lätlane andis meile kuus punkti vä? Vähe! Kuradi lätlased.

*

Serbias on kenasid ka, ei ole ainult paksud.

*

Eesti ei andnud kellelegi punkte. Väga kummaline, mis juhtus? Kõik on sitad laulud, kellele sa ikka annad? Eesti näitas selgroogu praegu: pagulasi ei võta ja punkte ei anna. Soolake sisse see Eurovisioon!

*

(Iirimaa sõnumitooja) Just pulmast tulnud poiss. Peiupoiss või peigmees. Või hoopis pruut?

*

(Austraalia sõnumitooja) See on ju koaala!

*

Meid kiusatakse! Tanjat ei lastud eetrisse, sest ta on venelane.

*

(Venemaa sõnumitooja): Näe, Putini käpiknukk!

*

Rootsi lugu oli täiesti õudne, mõttetu pala. Ainus, mida seal vaadata oli, oli multikas.

*

Praegu saame aru, miks suurriikidel oli vaja end finaali sokutada - nad poleks muidu sinna lihtsalt pääsenud.

*

Tanja annab Venemaale 12. Loomulikult.

*

Lõpetame saate läbi aegade kõige toredama ja armsamam eurolauluga. (Kõlab “Leto svet”)