Teist korda toimuvate Vene Filmi Päevade fookuses on uuem vene kino. Vene filmi mõiste all peetakse seejuures silmas nii vene autorite teoseid kui ka Venemaal vändatud filme, mille tegijad ei pruugi olla vene rahvusest, samuti kohalikke vene-teemalisi teoseid.

"Võrreldes kahe aasta taguse festivaliga on sel korral filmiprogramm veelgi rikkalikum ning vaatamist jagub igale maitsele. Näitame nii mängufilme kui ka dokumentalistikat erineva rahvusliku taustaga režissööridelt, Venemaa-teemalisi linateoseid, mille näitamine nende valmimismaal lausa keelatud, aga ka janti ja draamat," teatavad korraldajad.

Kokku on programmis 15 filmi ning kavast ei puudu ka traditsioonilised vestlusringid filmikunstnikega. Oma kohalolekuga rõõmustavad publikut ajakirjanik, kirjanik ja tõlkija Jelena Skulskaja, kes annab vene filmikunstile oma vaatenurga. Samuti tulevad oma filme kommenteerima ja huviliste küsimustele vastama „Kristus elab Siberis” filmimeeskonna põhituumik Arbo Tammiksaar, Jaak Kilmi ja Margus Õunapuu, filmi „Sipelgapesa“ režissöör Vladimir Loginov ning „Ma ei tule tagasi“ režissöör Ilmar Raag.

"Meie eesmärgiks on korraldada südamlik ja hariv üritus, pakkuda filmielamusi ebatavalises keskkonnas," kommenteerib fotograaf Annika Haas, üks Vene Filmi Päevade korraldajatest. "Tahame kõike paremini korrata, lisades uusi ideid ja pakkuda veelgi sisukamat sündmust."

Sel aastal lisandub Vene Filmi Päevade filmiprogrammile avaõhtul esinev folkmuusika ansambel Svjata Vatra. Kinopeo raames on plaanis ka hulganisti lisaettevõtmisi: Nukufilmi Lastestuudio animatsiooni töötuba lastele, füüsikaprofessor Jaak Kikase füüsikalised võlutrikid ning kunstnike Annika Haasi ja Eva Seppingu audiovisuaalne näitus „Peipsi paralleelmaailmad”.

Tegevust jagub ka Vana-Kasepää külast väljapoole. Alatskivi Juhan Liivi muuseumis toimub Eesti vene kirjanike teemaline kirjandusüritus ning naaberküla Voronja galerii sellesuvist Mari Kartau kureeritud näitust saab uudistama minna rattaga või mõnusa jalutuskäiguga läbi vene vanausuliste külamiljöö.

Naabrinaine Maša hoolitseb selle eest, et kohaliku traditsiooni järgi küpsetatud sibulapirukaid ja suppi saab osta igaüks ning kunstimaja õu on täpselt nii suur, et kaugelttulijad saavad püstitada sinna oma telgi. Üritus on kõikidele tasuta.

Seekordsed Vene Filmi Päevad toimuvad koostöös filmide autorite ja Kino Sõprusega.

Vaata filmikava SIIT.

Hetkel teadaolevad linastuvad filmid:

The Age of Kommunalki (2013). Režissöörid: Francesco Crivaro ja Elena Alexandrova

Ma ei tule tagasi (2014). Režissöör: Ilmar Raag

Sipelgapesa (2015). Režissöör: Vladimir Loginov

Kristus elab Siberis (2015). Režissöörid: Arbo Tammiksaar ja Jaak Kilmi

Tuvid (2012). Režissöör: Kadriann Kibus

Vanaema lugu (2012). Režissöör: Evi Pärn

Ivanipäev (2014). Režissöör: Ivan Pavljutskov

Suur-Sõjamäe (2014). Režisöör: Aljona Suržikova

Veri (2013). Režissöör: Alina Rudnitskaya

Kombinaat Nadežda (2014). Režissöör: Natalya Meshchaninova

Kala ja sibulad (2011). Režissöör: Marc Brummund

FIN (2015). Režissöör: Danil Sharypin

Jura (2014). Režissöör: Sveta Chernikova

Kasepää laterna magica (2015) Režissöör: Kaisa Sammelselg

Olga (2013) Režissöör: Paul-Anders Simma