Kõik Simple Sessionil osalevad võistlejad saavad Saku Suurhallis võimaluse kohapeal oma pedaalid spreivärviga üle võõbata, avaldamaks varalahkunud rattalegendile austust. Samal moel on Mirrat meenutanud BMX-ratturid üle maailma. Simple Sessionil on tänavu kohal ka Dave Mirra üks parimaid sõpru, BMXi elav legend, maailmarekordimees ning telesaatest “Jackass” tuntud Kondoriks hüütav Mat Hoffman.

41-aastane Dave Mirra leiti ilmse enesetapu tagajärjel surnuna oma kodulinnast Greenville'ist. Dave Mirra on võitnud X-Mängudel 14 kulda, 6 hõbedat ja 4 pronksi. Kokku 24 medaliga on ta X-Mängude medalitabelis teine Bob Burnquisti (27) järel. 2007. aastal käis Dave Mirra võistlemas ka Tallinnas toimunud Simple Sessionil, kus teenis välja pronksmedali. Ratturikarjääri lõpetas Mirra 2011. aastal ning keskendus rallisõidule Subaru tiimis USA meistrivõistlustel. Dave Mirrast on tehtud ka BMX arvutimäng.

Täna toimuvad Saku Suurhallis treeningud, võistlused lööb lahti laupäev!

30. aprillil saab avalöögi esimene võistluspäev, mil terve päeva jooksul toimuvad Saku Suurhallis nii rula- kui ka BMXi kvalifikatsioonid ning sõitmas näeb kõiki võistlusele pääsenud Eesti sõitjaid. Pühapäeval, 1. mail vallutavad pargi juba sõelale jäänud rulatajad ja trikiratturid, kelle osalusel kulmineerub Simple Session võimsate finaalidega, millele paneb punkti auhinnatseremoonia.

Kokku võtab sel aastal Simple Sessionist osa 135 BMX-ratturite ja rulatajat 30 riigist, tehes sellest kõige rahvusvahelisema action-spordi sündmuse maailmas. Simple Session tutvustab sel aastal esmakordselt BMXi ja rulasõidu kõrval Eestis viimastel aastatel populaarsust kogunud tõukerattasõitu, tuues kohale maailmas üha menukamaks kasvava ekstreemspordiala tipud, kelle päralt on väljak pühapäeval pooleks tunniks enne rulafinaale. Kokku näeb sõitmas 9 oma ala tipp-tõukeratturit, nende seas neljal korral tõukerattatrikkide maailmameistriks kuulutatud 20-aastane Dakota Schuetz USAst ning valitsev maailmameister Jordan Clark Suurbritanniast. Eestit esindab näidisala tugevas konkurentsis 2014. aastal Euroopa meistriks kuulutatud Roomet Säälik.

Kõigi pealtvaatajate vahel loosib Simple Sessioni esitleja XDubai mõlemal võistluspäeval ühe inimese, kes võidab koos kaaslasega 3-päevase reisi Dubaisse, kus kinni on makstud nii lennud kui ka hotell ning lisaks kuulub paketti eksklusiivne võimalus kogeda Dubai vinget skateparki XGrounds ja kohtuda XDubai sportlastega.