5. septembrist naaseb eetrisse “Ringvaade” ja samast nädalast on oma harjumuspärastel eetriaegadel tagasi teisedki ETV omasaated: “Vabariigi kodanikud”, “Pealtnägija”, “Kahekõne” jm.

3. septembrist näeb ETVs laupäevahommikuti uut saatesarja “Oma kodu”. Suur osa Eestimaa inimestest elab kortermajades, mis on valminud mitmekümne aasta eest. Kinnisvaraturul on just selliste korterite pakkumine kõige suurem, kuid nende seisukord on erinev. Saatejuht Hannes Hermaküla kaalub endale kodu soetada just kortermajja. Ta uurib, kas maja kena väljanägemine tähendab, et ka maja endaga on kõik korras, ja milliseid küsimusi peaks ostja korterit vaatama minnes kindlasti esitama, et korteriostuga alt ei läheks.

3. septembril algab ka lühisaadete sari “Üks koorilaul”. Televaatajateni jõuab eriilmelisi laule kõikidelt kooriliikidelt, lastekooride lustakast repertuaarist üldlaulupeo aegumatute ja palavalt armastatud lauludeni. Lugude valikul on lisaks teoste tuntusele ja kultuuriloole tähtsaks peetud nende “oma lugu” — muusikapala sünniloo käiku, põnevat sündmust helilooja või sõnade autori elust, ajaloolist tausta, mälestust, tunnet. Jutustused on vaatajate ees tuntud inimeste esituses enne laulu kõlamist.

4. septembrist on ETV eetris Mati Talviku saatesarja “Ajavaod. Riigi mehed” värskeltvalminud osad. Esimeses saates on juttu Helme valla taluperest pärit Jaan Sootsist, kes omandas sõjaväelise hariduse Tsaari-Venemaal. Temast sai I Eesti diviisi looja ja kindral, kellel oli suuri teeneid nii Vabadussõjas, Tartu rahuläbirääkimistel kui ka rahuaegse Eesti sõjaväe ülesehitamisel.

Alates 11. septembrist toob ETV pühapäeviti eetrisse uue sarja “Iseolemine”. Need on lood erivajadustega inimestest, kes vaatamata puudele või ootamatule terviserikkele on leidnud lahenduse, kuidas ise hakkama saada ja väärikamalt elada, otsustades tegutseda. Saatetsüklis võetakse tähelepanu alla töövõimereformi eri vaatenurgad, sellega seotud hirmud ja takistused. Kuulame tööandjate ootusi ja hinnanguid, kuidas suurendada usalduslikku koostööd nii puudega inimestega kui ka töötukassaga. “Iseolemise” saatejuht on Margus Saar, toimetajad Christel Karits ja Iiris Saluri, produtsent-režissöör Aarne Kraam.

Oktroobrist läheb käima uus kaasahaarav ETV saatesari “Koolikokad”, milles võtavad omavahel mõõtu 12 koolikokka üle kogu Eesti. Igas saates pannakse oskused proovile ja antakse endast parim, et valmistada maitsev koolitoit. Meistriteostele annab hinnangu žürii — kaks tunnustatud kokka ja üllatuskülaline. Saatesarja lõpuks selgub, kes on sel aastal Eestimaa parim koolikokk.

Retseptidest, võistlusest ja heast toidust tulvil võistluslikku saadet juhivad Kaidor Kahar ja Eero Raun. Kahar on lõpetanud telerežissööri eriala, aga elu on teda rohkem paigutanud kaamerate ette. Oma põhikooli maitseelamused võtab saatejuht kokku väljendiga “vanakooli värk”: keedukartul erinevate soustidega. Eero Raunal on aga kokapaberid ja sel erialal on ta oma elus tegutsenud kolm aastat. Koolitoit on temale kodune teema, sest ta ema oli koolis kokk.

Mõlemad saatejuhid annavad sarjas osalejatele kaasa julgustavad sõnad — ka kaamerasurina saatel tuleb jääda iseendaks, teha toitu armastusega ja olla oma kooliperes toidumaailma hea teejuht. Kas see ongi võimalik võiduvalem, näeb juba oktoobrist. Saates osalevate koolikokkade tutvustused ja hulk retsepte kohe katsetamiseks: www.koolikokk.ee

Alates 31. augustist tuleb argiõhtuse sarja eetriajale “Kolkakomissar Sophie Haas”. Väikese kõrvalise paiga omapära avaldub ka elanikes ja juhtumites, mida komissaril oma kolmeliikmelise tiimiga, kus igaüks on omamoodi isiksus, lahendada tuleb. Saksamaal valminud muheda sarja jagusid on kokku 39.

Briti suursari “Sõda ja rahu” on ETV eetris alates 10. septembrist laupäeva õhtuti. Kuueosaline sari on Lev Tolstoi klassikalise romaani värskeim ekraniseering suurepäraste näitlejatöödega. Peaosades: Paul Dano, Lily James, James Norton.

Oodatud sarja “Lewis” uued osad on vaatajate ees alates 10. septembrist ja oktoobris näeb päris viimast ehk üheksandat hooaega.

Ka krimisari “Sild” on ETV eetris uue hooaja osadega alates oktoobrist, neile eelneb telgitaguseid paljastav dokumentaalfilm sama sarja valmimisest.

Lisaks nimetatuile jõuab sel sügisel ETV ekraanile üks menukamaid Briti krimisarju “Foyle’i sõda”, mille tegevustik hargneb Teise maailmasõja päevil. Nimiosas on Michael Kitchen.

“Välisilm” esitleb sügishooajal taas kaalukaid dokumentaalfilme, neist on rahvusvaheliselt enim kõneainet pakkunud “Allahi sõdurid” (Prantsusmaa 2016), mis läheb ETV eetrisse 12. septembril. Filmis näeb ISISega liitunud ajakirjaniku elu kuue kuu vältel, kus ta filmis toimuvat salakaameraga, imbudes Pariisi džihadistide rühmitusse. Dokumentaalse filmi ülesehitusel on haaravad mõõtmed, kus paljastatakse šokeerivaid fakte ISISe rakukese toimimise ja sihitute noorte radikaliseerumise kohta.

Novembrist on ETV vaatajate ees uus tõsielufilmide sari “Meie maailm”. Reisisaated on vaatajate hulgas populaarsed, kuid milline paistab üks võõras maa ja kultuur siis, kui ajakirjanikul on aega 20 päeva kohapeal olla ja süveneda? Eesti Rahvusringhääling võttis koos MTÜ Mondoga ette väljakutse: 12 ajakirjanikku, kellest nii mõnigi pole eales filme teinud, lähetati reisidele pea üle kogu maailma, et uurida, kuidas arengutasemelt vaesed riigid hakkama saavad ja elavad. Filmide autorid on Indrek Treufeldt, Eeva Esse, Artur Aukon, Arp Müller, Stas Kuznetsov, Reimo Sildvee, Tiiu Laks, Meelis Süld, Anna Gavronski, Kristo Elias ja Sander Loite.

Uus ETV2 dokumentaalfilmide rubriik “maaILM” viib vaatajad rändama mööda laia maailma, avastama erakordseid kohti ja nähtusi. Alates 2. septembrist alustab “maaILM” kolmeosalise sarjaga “Briti kool Hiina moodi”, milles proovitakse ühes Inglise koolis järgida Hiina haridussüsteemi põhimõtteid. Süsteemide suur erinevus viib aga kiiresti pingete ja kokkupõrgeteni.

Kultuurivestlussaade “Plekktrumm” paneb stuudios lambid põlema alates 29. septembrist ja saatejuht Joonas Hellerma kutsub rääkima taas põnevaid inimesi. Kultuuri on ETV2 sügiskavas veelgi — arhitektuurile keskenduv sari “RUUM” aitab mõtestada erinevate funktsionaalsustega ruume.

Indrek Treufeldi uus autorisari “Uhutud mõistus” on eetris alates 7. oktoobrist, et avada propaganda ja massikommunikatsiooniga seotud nähtusi ja mõisteid.

Kirevate seiklustega reisisari “Eesti lipp ümber Kuuba” avastab kauget kontrastide maad ning jõuab eetrisse oktoobri alguses.

ETV2 sügishooaja trumpäss on uus meelelahutuslik teadussari “Heureka”, mis pakub avastusrõõmu nii suurtele kui väikestele vaatajatele. Saame teada, kuidas erinevad asjad sünnivad ja toimivad. “Heureka” läheb eetrisse oktoobris.

Reedeti jõuab ekraanile uus “kultuuripõnevik“ — lustakas saade “Georg Udukübara aaria”. See on noormees Georgi seiklus Rahvusooper Estonia tagaruumides, kostümeerijate, kunstnike, õmblejate töökodades, artistide garderoobides ja harjutussaalides, ikka eesmärgiga jõuda Georgi unistuse täitumiseni — laulda Estonia laval! Kümneosalise loo stenaarium on Wimbergilt. Peaosas mängib Anatoli Tafitšuk ja temaga löövad kaasa kõik estoonlased. Lavastas Elo Selirand.

Tantsu ja muusikahuvilisi noori vaatajaid peibutab alates 5. septembrist BBC igapäevane tantsusari “Uus tase“ — samanimelises tantsustuudios tekitab tantsukirg noorte vahel tihti pingeid, aga samas valmistavad ühised saavutused palju rõõmu.

Igaõhtune “Lastetuba” ootab uudishimulikke ja naljahimulisi lapsi ikka kell 18.30. Timotheus saab sel sügisel sõbraks uue tegelase printsess Lululeluulega. “Põrsas Peppa”, “Lammas Shaun”, “Karusmarjad metsikus looduses” ja teised lemmikud on saanud täiendust värskete animasarjadega “Mesilastaru”, “Vikerkaare Rubiin”, “Rüütel Miku”. Kavast leiab mitmeid kunsti- ja meisterdamisnippide ning teadushuvi sarju.

Nädalavahetusi sisustavad kodumaised hitid “Buratino tegutseb jälle”, “Piip ja Tuut köögis” ning rikkalik lastefilmide valik. Kogu lasteprogramm on järelvaadatav portaalis Lastejaam, sealt leiab kuulamiseks ka hulganisti raadiosaateid ja palju muud põnevat.

TV3 toob uuel algaval sügishooajal ekraanile enneolematult palju uusi telesaateid ning — sarju. Jätkuvad mitmed oodatud ja armastatud saated ning tagasi ekraanil on paljud eestlaste poolt armastatud teletähed.

“Kuuuurija” alustab sügishooaega erakordse looga, mille peategelaseks on Tallinnas inimsööjaga koos elanud naine. Pärast inimsööja tabamist muutus naise elus kõik ja ta on aastaid vältinud kõiki avalikke intervjuusid. Kohtutavatele sündmustele heidavad valgust ka inimsööja lähedased ja eksperdid. “Kuuuurija“ erisaade on TV3 ekraanil 5.septembril ja saadet juhib Katrin Lust.

5. septembril stardib ka uus särav vestlusaade “Evelin”, milles toob esmakordselt saatejuhi rollis üles astuv Evelin Ilves vaatajateni suured teemad ja suured inimsaatused. Mis meid rõõmustab või mis meid kurvastab? Mis meid terveks teeb või mis meid haigeks teeb? Milliseid valikuid me peame iga päev tegema? Miks me oleme õnnelikud või õnnetud? Kas me rõõmustame teisi ja iseennast? Kas me suudame luua maailma enda ümber paremaks või anname alla?

7. septembril stardib innustav tõsielusari “Tõelised Eesti mehed”, milles viis heatujulist ja tugevat, kuid ebatervislikku elustiili viljelevat tõelist Eesti meest alustavad karmi trenni tipptreener Rauno Rikbergi nõudliku käe all. Kellel õnnestub kahe kuu jooksul täielikult muuta oma füüsilist vorm ja mõttemaailma? Kellest saavad veel paremad abikaasad oma naistele?

Iga romantiku salajane unistus on täiuslik pulm. Vahel aga otsustab peigmees juba varem üllatada oma tulevast kaasat millegi tõeliselt erakordsega. 8. septembril alustava romantilise saate “Tule mulle naiseks” keskmes on noormehed, kes soovivad oma armastatud pruute üllatada väga erilise abieluettepanekuga. Mitte midagi aimav pruut leiab end olukorras, kus teda tervitab peigmees, hulk sõpru ja telekaamerate ees rullub lahti üks tõeliselt imeline abieluettepanek.

12. septembril jõuab vaatajate ette muhe koguperesari “Papad Mammad”. Selles tõelises Eesti peres on kuus täiskasvanut ja kõigest üks pisike tüdruk Lenna, keda kõik kasvatada püüavad. Kuid otse loomulikult pole see kerge, sest lahingusse sööstavad elurõõmust pakatavad vanavanemad maalt ning peenutsevad ja ülikultuursed linnakuivikud. Midagi head siit loota ei ole, kuid naljakaid situatsioone ja lustlikku äratundmisrõõmu on kõikidele vaatajatele küllaga. Sarjas peaosades naerutavad Piret Kalda, Tõnu Oja, Raivo E. Tamm , Kairi Närep jt.

Kaks reisisarjast “4x42 tuntud meest võtavad seekord ette džiibirännaku Tallinnast Tshukotkani. Oma teel kohtuvad nad värvikate inimeste, keeruliste olukordade ja Siberi karmi loodusega. Mehed jõuavad Tshukotkale, kuid seal jäävad nad hambusse kohaliku võimu bürokraatiale. 14. septembril eetrisse jõudev värske reisisari “Reis Venemaa lõppu: Tshukotka” toob matka, auto- ja venemaahuvilise vaatajani meie müstilise ja ettearvamatu idanaabri võimsa looduse, absurdse igapäevaelu ja heidab värske pilgu sellele, mis toimub selles hiigelriigis tegelikult.

19. septembril alustab ülipõnev “Eesti selgeltnägijate tuleproov”, milles kohalikud sensitiivid saavad oma erakordsed võimed proovile panna ning samas lahendada salapäraseid juhtumeid ja uurida lugusid, mis Eestimaa inimesi paeluvad. Saatega liitub telekanali kinnitusel ka Venemaa selgeltnägijasaates laineid löönud Marilyn Kerro.

Sel sügisel rullub TV3 ekraanil lahti kevadhooajal sadu tuhandeid eestlasi lõbustanud Endel Kellapi (Ago Anderson) igapäevane elu. Endel elab tagasihoidlikus korteris Mustamäel koos oma emaga (Raivo E. Tamm). Suures paneelmajas on aga ka hulgaliselt teisi värvikaid elanikke, kellega perekond Kellapid on sunnitud igapäevaselt suhtlema.

6. oktoobril linastub komöödiasari “Kellapid” on tõeline naerumootor kogu perele, milles põimuvad nakatav absurdihuumor, lustakad seiklused ja eluterve iroonia eesti elu tänase päeva kohta.
Kõrvalosades: Merle Palmiste, Kaisa Selde, Märt Avandi, Ott Sepp, Kait Kall, Karl Erik Taukar, Peeter Oja, Jan Uuspõld, kilpkonn Hellar jt.

TV3 juubelihooajal on tagasi ka paljud armastatud saated. 2. oktoobril alustab koos Märt Avandiga üllatustest tulvil suursaate “Su nägu kõlab tuttavalt” viies hooaeg. Kaheksa andekat ja armastatud artisti naerutavad vaatajaid läbi terve sügise. Tänaseks on selgunud 4 osalejat, kelleks on Inga Lunge, Raivo E. Tamm, Liis Lass ja Kalle Sepp.

Ainus klubi Eestis, kuhu ei kuulu ühtki igavat inimest, avab uksed ka sel sügisel! Kuid seekord on oodata tõeliselt ootamatut pööret. Mängu lülitub salapärane uus tüdruk Gretta. “Padjaklubi” värske, eriti põnev hooaeg stardib juba 6.septembril.

“Kättemaksukontori” kriminaalne möll läheb taas lahti juba 8.septembril, kui oma avapaugu saab menusarja 16. hooaeg.

Eestlaste poolt armastatud teleshow “Me armastame Eestit” lõbus uus hooaeg stardib juba 23. septembril koos võluva Inese, muheda Peetri ja nuputava Hannesega ning uute lauljate — Kaire Vilgatsi ja Rolf Roosaluga.

End Toompeal tuulutamas käinud Mihkel Raud on ka sel sügisel tagasi ja nüüd ta teab, kuidas käivad asjad siin riigis tegelikult! Legendaarne "Kolmeraudne" Mihkel Raua juhtimisel uue hooga alustab juba 22.septembril.

Doktor Silva alustab vastuvõttu ka sel sügisel, kuid seekord toetab teda ei keegi muu kui erakordne Ita Ever! Kodumaine komöödia "Doktor Silva" naaseb vaatajate ette juba 23.septmbril.

Austraaliast Ameerikani, Esnast rääkimata — just sellise ringi teeb maailmale peale Kanal 2 sügisprogramm. Ekraanile naasevad algaval septembril kõik eestlaste telelemmikud, aga ka mitu värsket üllatajat.

Sügis Kanal 2 seltsis saab olema tõeliselt elurõõmus, sest ekraanile naaseb mitme saatega vaatajate südamed võitnud Tuuli Roosma perekond. Neljapäeval, 15. septembril alustav "Meie aasta Austraalias“ viib sel korral põnevale seiklusele läbi rohelise mandri. Tuuli Roosma ja Arbo Tammiksaare kaksikutest pojad Andres ja Kristjan on võrreldes Siberi- ja Hiina-aastaga suuremaks kasvanud ja üllatavad vanemaid sel teekonnal täiesti uuest küljest. Üllatusi pakub perele ka Austraalia oma mitmekesisuses, sest rohkem kui 10 000 kilomeetrit pikk teekond toob vaatajate ette nii ohtlikud ja haruldased loomaliigid, aborigeenid, tuhanded kilomeetrid asustamata maad, külalislahked inimesed kui ka ootamatud olukorrad.

Hea huumor ongi Kanal 2 sügishooaja üheks oluliseks märksõnaks, sest septembri lõpus jõuab ekraanile suurejooneline meelelahutussaade, mis on jätkuks menukale sketšisarjale "Heeringas Veenuse õlal“. Pühapäevane tujutõstja toob lõbusa stuudioshow kõrval ekraanile ka täiesti uued ja seninägemata sketšid koos Eesti tippnäitlejatega.

Rõõmusõnum on Kanal 2l ka kõikidele "Suure komöödiaõhtu" fännidele. Kevadel televaatajate poolt parimaks meelelahutussaateks valitud "Suur komöödiaõhtu“ stardib uue hooga juba oktoobri alguses. Ja seda teada tuntud koomikute trupiga, sest kaasa teeb „Suure komöödiaõhtu“ trupp kogu oma hiilguses, sh Aasta komöödiatäheks kuulutatud Argo Aadli, Aasta meelelahutajaks valitud Tõnis Niinemets, Merle Palmiste, Juss Haasma, Mart Müürisepp, Mirtel Pohla, Kaisa Selde ja saatejuhina Tiit Sukk. Sketšide ja paroodiate kõrval läheb taas käima ka naljategelaste konkurss. Uued Herbert Vingud ja Suzi Vesikud ootavad pääsu ekraanile, sest pööraste ümberkehastumistega üllatavad algaval hooajal kõik näitlejad.

Uuenduskuuri on läbinud ka Eesti populaarseim põnevussari "Viimane võmm“ ja peagi jõuab Kanal 2 ekraanile selle jätkusari "Siberi võmm“. Kusagile pole kadunud ei Mikk Kotkas (Üllar Saaremäe) ega Anders Prikk (Robert Annus), kuid vürtsi lisab uude sarja Siberist esivanemate kodumaale saabuv Eesti juurtega võmm. Läänelik kultuur pole ainus väljakutse, mis kaugelt tulnud võmmi ees ootab, sest kohanema peab mees ka kange iseloomuga töökaaslastega.

Ehedaid elamusi pakub sel sügisel ka Roald Johannsoni juhitud reportaažide sari "Roaldi nädal“, mille avalugu jõuab Kanal 2 ekraanile reedel, 23. septembril. Värve kokku hoidmata uurib Roald Johannson Eesti elu põnevaid kurioosumeid, aga ka tavaliste inimeste muresid ja rõõme. Kui kevadhooajal vahendas Roald Johannson maipühade tähistamist Ida-Virumaal ja Eesti elavate mustanahaliste argipäeva, siis sügisel uurib saatejuht näiteks Eesti külapoodide hingeelu ja internetikuulsuste salamaailma.

Eesti elule vahelduseks viib Kanal 2 sel sügisel vaataja ka Ameerika glamuursesse showmaailma. Juba alates 11. septembrist jõuab pühapäeviti Eesti televaatajate ette suve suurim meelelahutussaade "Ameerika talent“ koos Vello Vaheri uskumatute etteastetega. Uutest välismaistest kvaliteetsarjadest saab juba septembris iganädalaselt kaasa elada ka USA põnevussarjale "Chicago tuletõrje“ ja Türgi ajaloolisele draamale "Sajandi valitsejanna“.

Kanal 2 sügishooaeg stardib esmaspäeval, kui uudistemagasin "Reporter“ on ekraanil taas kell 19.00 ja ekraanile jõuab ka "Kodutunde“ värske hooaeg. Uuel nädalal kohtuvad vaatajad kohe taas ka "Radari“ meeskonna ja "Pilvede all“ kangelannadega, samuti alustavad peagi uute osadega komöödiasarjad "Köök“ ja "Naabriplika“, populaarne mälumäng "Kuldvillak“, uuenenud politseisaade "Krimi“ ning Kristjan Jõekalda ja Teet Margna juhitud "Nädalalõpp Kanal 2ga“. Septembri keskel naaseb kolmapäevadesse ka Tuuli Roosma juhitud "Saladused“, mis sel hooajal üllatab uudse lähenemisega, sest iga osa kujutab endast eraldi minifilmi. Rõõmus taaskohtumine ootab ees ka kõiki "Ühikarottide" fänne, sest uue nädala esmaspäeval toob Kanal 2 tagasi ekraanile menusarja vanad osad.