Inimese silmavärv põhineb aga 12-13 geenivariatsioonil, mis mõjutab ka meie üldist käitumist ning keha erinevaid toimimisprotsesse. On leitud, et sarnase silmavärviga inimesi seovad samad iseloomuomadused ning suundumused.

Millest räägivad aga pilgud?

Kui inimene ignoreerib silmsidet ning vaatab igal võimalusel maha, tunneb ta end ebameeldivalt või piinlikult.

Kui inimene pilgutab vestluse ajal tihedalt silmi, näitab see, et ta on vestlusest haaratud. Naised võivad sageda silmade pilgutamisega ka flirtida.

Kui inimene tõstab silmade kohtumisel kulme, on see märk meeldimisest. Kõrgenenud kulmujoon edastab siiraid ja heatahtlikke emotsioone. Kuid ettevaatust — sageli kipuvad kõrgenenud kulmud ka kortsus olema, mis tähendab seljuhul hoopis pahameelt.

Kui inimene on vihane muutuvad pupillid väikeseks rosinaks.

Kui pupillid rändlevad pidevalt ringi, näitab see ärevust ning hajevil olekut.

Kui inimene on erutunud või miski pakub talle väga huvi, suurenevad tema pupillid koguni neljakordselt.

Mida tugevam, fokusseeritud ning keskendunud pilk on, seda suurem on seksuaalne huvi.

Kui silmside kujuneb pikemaks kui kuus sekundit, on inimesel sügavad tunded.

Kui inimene tunneb tülgastust, kissitab ta silmi. Sageli kissitavad inimesed silmi ka arusaamatu olukorra puhul, et teravdada nägemist.

Kui inimene tunneb ohtu, lähevad ta silmad suureks.

Sa kiirgad värskusest! Roheliste silmadega inimesed jätavad teistele salapärase ja müstilise mulje. Sa oled elurõõmus ja nooruslik ning mõjud vastassoo esindajatele lummavalt!

Muideks rohelised silmad on ka äärmiselt haruldased, vaid kahel protsendil maailma populatsioonist on rohelised silmad!

Sul on tõeliselt vedanud, sest just siniseid silmi soovib enamus inimesi maailmas! Sa oled iseloomult tark, lahke ja täis elu. Sinust kiirgab siirust, headust ja elavust! Sa lood pikki suhteid ning soovid teha teisi õnnelikuks!

Lisaks on sinisilmsed kõige seksikamad.

Sa oled äärmiselt atraktiivne ja enesekindel. Pruun on tugev ja rikas värv, mis lisab sulle mõnusalt loovust ja lihtsust. Oled sõltumatu, viisakas ja hooliv! Sa oled hea armastaja ja kaaslane ning ohverdad oma suhte nimel palju!

Tuleb välja ka, et inimesed peavad tumedasilmseid inimesi kõige usaldusväärsemaks. Samas ole ettevaatlik, teaduslikud uuringud on tõestanud, et tumedasilmsed jäävad kergemini purju.

Oma tugeva iseloomuga oled tõeline juht! Kuigi oled domineeriv, säilitad igas olukorras meelerahu ja keskendud maksimaalselt oma eesmärkidele. Sa oled loominguline, analüütilise mõtlemisega ning tead rohkem, kui välja ütled.

Aga alkoholiga proovi piiri pidada, uuringud on näidanud, et heledate silmadega inimesed kuritarvitavad alkoholi tihemini ja suurtemates kogustes.