“Kuna pooldan ikkagi mõistlikku lähenemist ja mitte rapsimist, siis panin kohe alguses üsna realistlikud eesmärgid ja igapäevaselt väga palju juurde jalutamist ei võtnud,” rääkis Sarapuu. “Arvestasin ka sellega, et Tomi on meil igati aktiivne mees ja seepärast panustasin oma sammude puhul mitte niivõrd kvantiteeti, vaid pigem kvaliteeti. Tegin pikemaid ja mõtlikumaid samme.”

Kümne päeva jooksul kogus mees 57 500 sammu, mis päeva keskmiseks teeb 5750 sammu, mis kurvastaval kombel on soovituslikust 10 000 sammust pea poole võrra madalam. Erkki, rohkem aktiivsust!

Tema vastane Tomi Rahula ütles, et võttis üsna vabalt: “Mulle oli see lihtsalt väga lõbus vaheldus võistelda inimesega, keda ja kelle liikumisharjumusi ma tean.”. Sestap ei pannud võistlus Tomit ka ekstra pingutama.

Rahula tegi kümne päevaga üle 128 000 sammu, mis on suisa poole rohkem kui Erkkil. Aktiivse muusiku päeva keskmine sammude arv on seega 12 800, mis on igati tubli tulemus. Enim samme tegi Tomi jooksmise tõttu, sörkides iseseivalt kui ka vilistades vahepeal üht jalgpallikohtumist.

Sarapuu kaotus ei morjenda: “Eraldi trenni ma mõõduvõtmise ajal veel juurde võtma ei hakanud, aga kardan, et pärast seda challenge’it võiks oma sammude arvu tõsta küll. Kuna mu nutikas spordikell Gear Sport oskab lisaks sammudele mõõta ka muid näitajad, siis on selle abil tegelikult hea vaadata oma üldisemat seisundit ja liikumist, mis minu jaoks on sammudest isegi olulisem.”

Motiveerimaks ka teisi rohkem liikuma, soovitas Sarapuu alustada tasapisi, näiteks kontoris eelistada lifti kasutamise asemel trepist kõndimist või poodi minnes parkida auto tavapärasest kaugemale. Tomi utsitas katsetama näiteks jooksmisega, mis on hea viis, kuidas vähehaaval kiiruse ja distantsiga oma koormust suurendada. Jooksmise eeliseks on tema sõnul ka see, et joosta saab väljas peaaegu kogu aeg ning nii ei pea ilmtingimata spordiklubisse minemagi.