Hung Up on edetabelite tipus — MADONNA on popkuninganna krooni edukalt tagasi võitnud.

Madonna (47) on tagasi oma juurte juures — staažikas tantsupõrandate kuninganna lööb laineid oma uue albumiga Confessions on a Dance Floor. Viimati nautis ta sama suurt edu 1985. aastal, kui popmuusika pingeridades võidutses Like A Virgin. 20 aastat hiljem tõestab see pühendunud abikaasa, kahe lapse ema, lastekirjanik, popikoon ja maailma kuulsaim kabalist, et ta pole kaotanud usku tantsurütmidesse.

Hiljutisel MTV Euroopa muusikaauhindade jagamisel paiskus ta välja hiiglasliku diskopalli seest, seljas vanamoodne trikoo ning näos ligi 40 tuhat dollarit maksma läinud teemant-make-up. Ümbersünni kuninganna niitis oma elu särtsakaima etteastega publiku jalust.


Robbie Williams jälgis tema esinemist lava tagant ning tunnistas, et see lõi ta pahviks. «Ma vaatasin teda suu ammuli,» ütles ta. «Ma ei suuda uskuda, et ta on 89aastane ja näeb nii hea välja. Tõsiselt, ta on hämmastav.»


Sama rabatud oli reggae-staar Shaggy: «Ta on selle äri suurim kupeldaja. Ta on Madonna. Ta näeb hea välja ja on selle ära teeninud.»


Madonna on publiku reaktsiooniga rahul. «Mulle meeldib inimesi äratada,» ütleb ta. «Kui mul oleks eesmärk, siis ma näitaksin, et seksikus ja ajud võivad käia käsikäes. See mõjub alati äratuskellana.»

 Pöördelised aastad


Madonna viimast kolme albumit on müüdud 11 miljonit eksemplari. Nii mõnigi popstaar võib sellistest müüginumbritest vaid unistada, kuid artisti kohta, kes on oma karjääri jooksul müünud üle 160 miljoni albumi, pole see mingi silmapaistev saavutus. Samasse ajavahemikku mahub pöördelisim periood Madonna elus — abiellumine, teistkordne emakssaamine, pereväärtustele pühendumine. Muutused on Madonna meelest nii suured, et ta otsustas teha oma viimasest Re:Invention turneest dokumentaalfilmi I’m Gonna Tell You A Secret. 350tunnisest materjalist kokku lõigatud film on ta elu paljastavaim. Me näeme selles Madonnat koos abikaasa Guy Ritchiega pubis õlut rüüpamas, ebatsensuurseid väljendeid kasutamas ja mehe mitte kõige siivsamate naljade üle naermas. «Elu on paradoks ja ma ei ole pühak,» kuulutab Madonna.


Ta ei varja, et armus oma abikaasasse valedel põhjustel: kui ta meest esimest korda nägi, mängis too paljastatud ülakehaga tennist. «Nägin teda ilma särgita tennist mängimas ja see oli suur pluss,» pihib ta. «Siis istusin tema kõrval ja ta osutus tohutult vaimukaks, mis oli samuti suur pluss. Lõpuks nägin tema filmi Lock, Stock and Two Smoking Barrels ja mõtlesin: «Jumal, ta on ju uskumatult andekas!» Need kolm asja olid kokkupandult tohutu afrodisiaakum.»

 Abielu õppetunnid


Kui paaril sündis poeg Rocco, taipas Madonna, et on abiellunud täiesti tavalise mehega. «Ükski neist asjust ei loe, kui oled inimesega paar aastat koos elanud, kasvatad lapsi ja ajad ühiseid rahaasju,» teab ta nüüd. «Ei ole olemas sellist asja nagu täiuslik hingesugulane. Hingesugulane on see, kes vajutab kõigile su nuppudele — ja ajab sind pidevalt närvi. Head abielu ei ole kerge saavutada, aga ma ei tahagi kerget. Ma tänan iga päev jumalat, et abiellusin mehega, kes pani mind mõtlema. See on minu arusaam tõelisest armastusest.»


Abielu lajatas Madonna ette ühe õppetunni teise järel. «Sa pead jõudma tagasi abielu mõtte juurde,» räägib ta. «Koolis käiakse õppimist õppimas ja ma arvan, et abielu õpetab ka õppima. Ameerika teleajakirjanik Diane Sawyer ütles kord, et abielu on headuse võidujooks. See oli küll hästi öeldud.»


Sellegipoolest on Madonna suur abielu pooldaja. «Lihtsalt niisama koos elades ei austata tegelikult seda liitu,» leiab ta. «Ei ole sellist vastutustunnet. Sa võid lahkuda, millal tahad.»


Aastatega on Madonna omandanud mõned abielukavalused. «Pead õppima andeks paluma, isegi kui sa seda nii ei mõtle,» õpetab ta. «Ja uskuge mind, kui vabandate ilma seda tõsiselt mõtlemata, annab see teile teatavad eelised. See on minu väike saladus.»

 Hiigelego


Mitte et Madonna laseks mehel endale pähe istuda — diivatsemine pole talle tänaseni võõras. «Olen väga dramaatiline inimene,» räägib ta. «Kui ma midagi teen, võin seda teha suurejooneliselt. Nii et, jah, küllap mul on olnud vaatemängulisi kapriise. Aga üldiselt olen õppinud oma hiiglaslikku ego paremini kontrolli all hoidma.»

Need ajad, kui Madonna vajas meediakära nagu õhku, on pöördumatult möödas. «Ma ei pea ringi sõitma luksuslike autodega, mul pole vaja millegagi eputada,» ütleb ta. «Olen täiesti õnnelik, kui saan iga päev jalutamas käia või kuu aega järjest oma maamajas olla. See ei tähenda, et mul poleks luksuslikku maitset — kalleid linu voodi peal — või et ma ei naudiks arhitektuuri ja kunsti. Aga ma tõesti tean, kuidas elus tervislikku tasakaalu saavutada.»


Kuulsust tunneb Madonna läbi ja lõhki ning teab, et tema ametis on see edu paratamatu koostisosa. «Ma ei ole enam kuulsusehull. Leian, et see kõik on jama,» ütleb ta. «Olen seda kogenud ja see ei teinud mind õnnelikumaks. Tegelikult ma isegi vihkan seda, kui meedia mind ja mu perekonda rahule ei jäta. Aga ma võtan seda kui edu hinda.»