Targad ja tähtsad valivad täna Eestile presidenti. Et oleks Euroopale mõjuvat espriid ja puha. Kroonika mängukastis on tähtis presidendi kõrval muidugi esileedi. Et kas annab pildi- ja kirjutamisainet järgmiseks viisaastakuks.

Taasiseseisvumise järel on meil neid olnud kolm – ja kui väga erinevat! Folklorist Ingrid, näitlejanna Helle ja Welcome-to-Estonia-Evelin – milline skaala! Ei ole sellist haardeulatust vastu panna naabritel Lätist ega Leedust. Olgu neil seal pealegi juba ka lausa esimesed naispresidendid juba tehtud ja olnud… Soomlaste lemmikust «muumi-mammast» Tarja Halosest rääkimata. No meil on veel arenguruumi…

Aga meie senised kolm presidendiprouat on ikka väga erinevad. Ingrid Rüütel, kes kanneldas oma folkloorikarjääri edasi ka troonil. Helle Meri, kes taandus lavalt ja sai hiljem teatriliidult lausa preemia oma näitlejakarjääri parima pearolli eest – presidendiprouana. Vaikiva ja salapärasena. Tema on osanud hoida oma elupeatükkide heledamad ja tumedamad värvid ainult enda ja oma lähedaste teada… Seevastu modernne Evelin Ilves küpsetab lahkelt eesti leiba ja rulluiskab kogu kollektiivi ees – püüdes pilku, võrreldes mis tahes Euroopa riigipeadega! Kas sooviksime kärsitult vahelduseks juba neljandat proua-imet või…?