Räpparid on teadupärast need, kes oma mõtteid ja tundeid lauludes vaka all ei hoia, vaid vastupidi - just sõnumil palad baseeruvadki.

Räppar Abraham on valmis saanud laulu pealkirjaga "Toomas Hendrik" ning nagu nimest arvata võib, on loosse põimitud emotsioonid, mis artistil meie presidendiga seoses tekkinud. Kuula ja anna kommentaariumis teada, mida loost arvad!

Vabariigi presidendi kantselei avalike suhete nõunik Toomas Sildam saatis Publiku kommentaaripäringule vastuseks, et president Ilvese seisukoha Abrahami loo suhtes võtab kokku tema sõnavõtt mulluse Tallinn Music Weeki avamisel, milles ta avaldas arvamust muusika ja võimu suhtest. Nõunik pidas asjakohaseks tuua välja just järgmised read.

"Muusika, sealhulgas rokk- ja punkmuusika, on oma olemuselt suuresti vastand võimule," sõnas riigipea toona oma kõnes. "Rohkem paneb mind muretsema, kui asjad arenevad teises suunas, kui rokkmuusika pannakse n-ö riigi teenistusse."

Muuhulhas nentis riigipea, et on igal aastal Tallinn Music Week'i avades rääkinud sellest, kuidas inimesed on isegi vabas maailmas sattunud muusikat tehes probleemidesse – olgu näiteks Elvis Presley, MC5, The Doors – ja kuidas suletud ühiskondades on olukord veelgi hullem.

Refereeritud artikli täistekst on saadaval Publikus.