“Lõbusa perekonna” lugu saab alguse, kui selgub, et Arturi (Armen Arushanjan) perele kuuluv väike veinivabrik Armeenias on pankroti äärel ja viimane lootus on suur Skandinaavia tellimus.

Pärast eestlasest veinikriitiku (Saara Kadak) hävitavat arvustust tühistatakse tellimus ja Artur otsustab sõita Eestisse arveid klaarima. Alguse saab ootamatute pöörete ja sehkelduste jada, mis kulmineerub armeenlaste ja eestlaste temperamentide kokkupõrkega.

Apollo Film Productionsi tegevjuht Tanel Tatter sõnab, et "filmi idee tõid Apollosse meie partner produtsent Jevgeni Supin ja lavastaja/stsenarist Mihhail Pogosov. Pärast viite minutit ideede jagamist oli pilt selge, ühine keel leitud ja ideest liblikad kõhus."

"Sealt liikusid asjad peadpööritava tempoga edasi. Lugesime näitlejatega tekste ja kaasasime protsessi kinolevi spetsialistid, kellel alati palju head nõu varuks," lisas Tatter.

"Mihhail sai palju innustust meie armastatud näitlejatest, kellel tuleb filmis endast väga palju mängu panna. Armeenlaste sütitav temperament ja eestlaste „sügavus“ saavad nüüd tõsiselt proovile pandud. Eks siis film juba räägib oma rütmis ja enda eest,” selgitab Tanel Tatter.

Filmi režissöör ja stsenarist on Mihhail Pogosov. Filmis teeb kaasa suur hulk kodumaiseid staare nende seas Merle Palmiste, Liina Vahtrik, Hilje Murel ja Andrus Vaarik ning neile lisaks nimekaid tegijaid Armeeniast ja Venemaalt, nende seas Vigen Stepanjan, Arman Navasardjan ja Jan Tsapnik.

Filmi esimene võttepäev toimus 16. juulil Telliskivi Loomelinnakus. "Lõbus perekond" on Eesti ja Armeenia koostöös valminud mängufilm, mille Saara Kadak ja Armeenia päritolu Armen Arushanjan.