„Edukas suvi ja Eesti suurimad festivalilavad peaesinejana on nüüdseks selja taga ja võib öelda, et kontsert Noblessneri valukojas saab olema maitsekas punkt suvisele hooajale koos otsast lõpuni toodetu live show'ga,“ räägib artisti esindaja Kaarel Sein. „Suve jooksul sai palju õpitud, etteastet detailideni lihvitud ja soovimegi seda sügise alguses kõikidele huvilistele esitleda.“

Kui nublu on ka varem endistes tööstushoonetes, näiteks Kultuurikatlas või Tartu Kammivabrikus lavale astunud, siis Noblessneri valukotta jõuab ta esmakordselt. Noblessneri valukoja turundusjuhi Mari Kareda sõnul oli hoone ka enne uue ilme saamist kõrgelt hinnatud kontserdipaik ­– dirigent Tõnu Kaljuste korraldas enne restaureerimist valukojas kümmekond aastat erinevaid maailmatasemel muusikasündmusi. „Meile meeldib proovida uusi ja huvitavaid esinemispaiku, kus on vähe või üldse mitte sarnaseid üritusi tehtud,“ lisab Sein kontserdipaiga valikut täpsustades.

Noblessneri valukoda on osa ajaloolisest Noblessneri laevatehasest, mille ajalugu ulatub aastasse 1913. Järk-järgult restaureeritav sadamalinnak hõlmab endas mitmeid vaba aja veetmise kohti kogu perele, sealhulgas 19. oktoobril Noblessneri valukojas avatavat PROTO avastustehast ja Nobeli sündmuste saali ning Kai kunstikeskust.

Räppar nublu esineb Noblessneri valukojas reedel, 27. septembril. Lisaks on oodata üllatusesinejaid. Kontserdipileteid alates hinnaga 18 € on võimalik soetada Ticketeri piletimüügikeskkonnast.