Kaheksanda ja senimaani kõige pingelisema "Naabrist parem" hooaja võitjad on Eero ja Mari-Anne. Paar oli veel enne finaalsaadet viimasel kohal, aga võimsa lõpuga ja fännide toel võideti esikoht.

See tähendas teist kohta õdedele Kätudele.

Superfinaalis algas hääletus uuesti. Kõik varasemad hääled löödi nulli ning televaatajad pidid oma lemmiku eest uuesti hääletama hakkama. Pingete maandamiseks pidid osalejad mängima pimesi äraarvamise mängu. Selle eest kuldseid rosette ei jagatud, vaid olid niisama lõbus tegevus.

Superfinaalis kohtusid esikohaduellis ning ühtlasi konkureerisid päris oma kodu peale Õed Kätud ning Eero ja Mari-Anne. See tähendas, et välja jäid välja Aare ja Urmas ning Marleen ja Kristjan.

Finaalis ei saanud ka ilma muusikata. Muusikalist vahepala pakkus nii stuudios viibijatele kui televaatajatele Traffic.

Eelmises saates pidid kõik osalejad külastama konkurentide kodusid ja andma hääled vastavalt sellele, kuidas meeldib. Osalejad hääletasid kõige paremaks Õed Kätud. Neil on nüüd viis rosetti.

Teise kuldse roseti nimel pidid osalejad ka reaalselt midagi tegema. Osalejad pidid etteantud mustri abil naelad haamriga sisse lööma. Selle võistluse ning kuldse roseti võitsid Aare ja Urmas.

Õed Kätud Käthlin ja Käthriin ei ole saate jooksul kordagi tülli läinud. Mis on päris hea saavutus, kui tead, kui pingeline kella järgi ehitamine võib olla. Õed näevad, et nende maja sobiks hästi Tallinna lähedale metsa sisse. Küsimusele, kelle nad saates osalejatest valiksid endale naabriks, valisid õed Eero ja Mari-Anne.

Kristjani ja Marleeni kodu juures on väga põnevaks lisaks ka korvpallirõngas, mida sportlase hingega Kristjan igapäevaselt kasutada saab. Ja miks mitte ka teised, kes spordimängu armastavad.

Eerol ja Mari-Annel oli võrreldes teiste võistlejatega eelis. Neil on väga edukas YouTube kanal, kus nad näitavad oma jälgijatele, kuidas nad kaubikust kodu ehitasid ja sellega mööda maailma ringi reisivad.

Aare ja Urmas võtsid ette kõige suurema projekti, kasutades kahte konteinerit ja ka uksi on rohkem kui konkurentidel. Mehed tahaksid hea meelega maja juba Peipsi äärde viia, et seal sauna nautida.

Kõik paarid andsid finaali eel teada, mille üle nad oma kätega ehitatud majas kõige enam uhkust tunnevad:

Käthlin ja Käthriin:

Kõige rohkem oleme uhked lastetoa üle. Selles on põhimõtteliselt kõik enda ehitatud ja tuli selline nagu algselt ette kujutasime. Laste siiras rõõm ruumi üle ainult kinnitab, et saime suurepäraselt hakkama.

Marleen ja Kristjan:

Kõige parem meel on selle üle, et oleme enda unistuse suutnud ellu viia! Oleme loonud pesa, mis on hubane, avar ja valgusküllane - just see, millest mõned kuud tagasi oskasime vaid und näha. Teeb rõõmu, et meie minimalistlikust kodust leiab ka palju taaskasutust ja naturaalsust! Oleme uhked, et oleme sel teekonnal omandanud nii palju uusi oskuseid, üksteisega alati kokku hoidnud ja päris oma kätega loonud armsa pesa, kuhu kolimist ei jõua ära oodata.

Mari-Anne ja Eero:

Suures pildis saame öelda, et oleme kõigega 100% rahul. Peaaegu kõik sai oma kätega tehtud ja abilisteks meie imelised sõbrad, kellega sai oi-oi kui mitu öötundi konteineris veedetud. Professionaalset abi kasutasime minimaalselt. Loomulikult asjaolu, et meie konteinermaja valmis ainult meie A-lahendusi silmas pidades. Saatetegijad igal sammul korrutasid, et alati peab plaan A olema ja kui eelarvest jääb puudu, siis läheme plaan B teed, meie ei pidanud mitte ühtegi järeleandmist tegema oma esialgsest plaanist ja saime täpselt sellised lahendused nagu soovisime.

Aare ja Urmas:

Oleme eriti uhked selle üle, et meie konteinersuvila ökoloogiline jalajälg nii ehitusel, ehitusmaterjalide valikul – kasutasime looduslikke materjale ja tootmisjääke- kui ka hilisemal kasutamisel on suure tõenäosusega kõige väiksem. Meile teadaolevalt on meil hetkel ainus konteiner, kus kõik töötab – vesi tuleb kraanist ja läheb nö lillepeenrasse, küte ja toiduvalmistamine on gaasiga ning kogu elektrisüsteem on 12V, mis tähendab, et meil ei pea olema liitumispunkti elektrienergiaga. Päikesepaneel on hoovi peal, tuul kuivatab ja vihmavesi silitab. Päike, tuul ja vesi – need me sõbrad kolmekesi. Vihmavee kogumissüsteem jäi kahjuks eelarvenappuse tõttu välja ehitamata, kuid kui me võidame, teeme selle kindlasti teoks!

Hoia Kroonika vahendusel "Naabrist parem" saatel silm peal ja vaata, kas tänavu kroonitakse võitjaks just sinu lemmik!