"Esimest korda esitasin enda soolokava "Taevas puutub maad" Eestimaa kirikutes 2015. aastal. Oli tunda ja näha, et inimestele läksid need kontserdid väga hinge ning etteasted pakkusid ka mulle enesele väga palju, teistmoodi, erilisi ja võimsaid emotsioone," räägib kontsertide tagamaadest Ott Lepland. "Mul on hea meel, et saan oma muusikaga ka head teha, lauldes nii kirikute toetuseks kui katsudes pakkuda inimestele neil kontsertidel palju hingestatud emotsioone ning anda võimalus võtta aeg maha oma igapäevastest argitoimetustest. Üheskoos publikuga saame Eesti kultuurielu ja maapiirkonnad uuesti elule äratada,“ sõnab muusik.

Kirikukontsertidel tuleb esitlusele Ott Leplandi autorilooming ning lisaks teiste armastatud Eesti autorite palad. Eriliselt pühakodade atmosfääri kohandatud soolokontsertide sarjaga kogutakse raha Tartu Maarja, Narva Aleksandri, Paldiski Nikolai ja Tõstamaa Maarja kirikute renoveerimise toetuseks.

„Igalt müüdud piletilt läheb 10% toimumiskoha kiriku toetuseks, 15 % aga Kirikufondile, millega kogutakse raha Eesti kirikute taastamiseks ning samuti tuge vajavatele inimestele hingehoiu pakkumiseks,“ rääkis Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. „Juba kaks aastat tegutsenud fondiga kasvatame raha pühakodade kui oluliste kultuuriväärtuste hoidmiseks. Lisaks mitmetele ühekordsetele suurannetustele on meil tekkinud hulk püsiannetajaid, kes väikeste igakuiste summadega õilsasse eesmärki panustavad. Eesti kirikud on armastatud kontsertpaikadeks, peame neid väärtustama ja hoidma ning Ott Leplandi kontsertkava sobib suurepäraselt just pühakojas ette kandmiseks ja nautimiseks.“

Kirikufond kogub annetusi veebilehel: www.kirikufond.ee. Annetada saab ka lühinumbritel, helistades 900 0002 annetad 5 eurot, helistades 900 0003 annetad 10 eurot ja helistades 900 0004 annetad 25 eurot.

Kontserdid toimuvad:

08.07 kl 19 Otepää Maarja kirik
09.07 kl 19 Paide Püha Risti kirik
10.07 kl 19 Palamuse Püha Bartholomeuse kirik
11.07 kl 18 Kärdla Püha Ristija Johannese kirik
15.07 kl 19 Valga Jaani kirik
16.07 kl 19 Keila Miikaeli kirik
17.07 kl 19 Halliste Püha Anna kirik
18.07 kl 18 Kambja kirik
19.07 kl 18 Tõstamaa Maarja kirik

Kontsertide piletihinnad algavad 15 eurost. Pileteid müüakse Piletilevis ja vabade kohtade olemasolul kirikutes kohapeal. Korraldajad paluvad publikult mõistvat suhtumist seoses avalike üritustele tänavu suveks kehtestatud reeglitega ning saabuda kontsertidele pisut varem, et kõik enesele sobivad kohad leiaksid.