1. Printsess Diana vanemad lahutasid, kui ta oli vaid seitsme-aastane

Printsess Diana vanemad Frances Shand Kydd ja Edward John Spencer lahutasid peale aastaid kestnud mürgist suhet, kus oli nii petmisi kui ka vägivalda.

Peale lahutus pidasid vanemad maha eriti terava võitluse laste hooldusõiguse üle ning Diana jäi elama oma isaga.

2. Noorena soovis Diana saada baleriiniks

Lapsepõlves soovis Diana üle kõige baleriiniks saada. Sellest unistused ei saanud aga kahjuks asja, sest kiiresti kasvas noor neiu liiga pikaks, et tantsijana lavale sobida.

3. Diana sai omale tiitli "leedi" tänu isa auastmele

Enne printsessi tiitlit oli Dianal olemas juba tiitel leedi, mille sai tänu isale antud auastmele. 1975. aastal nimetati Diana isa krahv Spenceriks. Kiiresti hakati noort naist kutsuma "Leedi Di", mis jäi tema hüüdnimeks ka peale printsiga abiellumist.

4. Dianal oli koolis raskusi, mistõttu viimaks suisa välja kukkus

Kuigi tundub, et vaid muinasjuttudes võib printsessiks saada ükskõik kes, siis selgub, et tegelikult on elul ka päriselt kavalad pöörded varuks. Diana oli vaid 16-aastane kui internaatkoolis kaks korda eksamid läbi kukkus ja koolist välja visati. Hiljem läks ta Šveitsi kooli lõpetama, kuid kohtus seal prints Charlesiga ning kukkus taas välja.

5. Kui Diana ja Charles kohtusid, oli prints suhtes Diana vanema õega

Paar kohtus, kui Diana oli vaid 16-aastane ja prints peaaegu 30. 1977. aastal oli prints Charles suhtes hoopis Diana vanema õe Sarah Spenceriga. Hiljem selgus, et õde oligi just see, kes paari omavahel tutvustas. "Ma mäletan, et mõtlesin, kui lõbus, tore ja ilus 16-aastane ta on," kirjeldas prints Charles oma esimesi tundeid 1981. aastal. "Nii lustakas ja aktiivne ning täis elurõõmu."

6. Paar kohtus enne abielu vaid 13 korda

Printsessi ja printsi suhe liikus kiiresti, olenemata 13 aastasest vanusevahest. Enamus nende vestlused toimusid telefoniteel, mistõttu kujunes nii, et enne pulmi nägid Diana ja Charles teineteist silmast silma vaid 13 korda.

7. Abielludes oli Diana vaid 20-aastane

Kuigi oli näha, et paar on kõrvuni armunud, siis ometi võis noorus nii mõneski valdkonnas takistuseks tulla. Nimelt polnud printsess veel päris kindel, mida armastus üldse tähendab. "Sel päeval, kui me kihlusime, oli meil üks kohutav intervjuu," on Diana meediale meenutanud. "See ajakirjanik küsis, et kas me armastame üksteist ja see tundus nii raske ja sisukas küsimus, seega ma lihtsalt vastasin, et jah muidugi. Charles aga lisas, et mida iganes armastus ka tähendab. Ma mäletan, et oli väga endast väljas, sest see oli eriti veider asi, mida vastata."

8. Diana valis ise oma kihlasõrmuse

Väidetavalt ei üllatanud Charles oma tulevast naist sugugi südamest valitud sõrmusega, vaid Diana tegi seda ise. Sõrmus olla küll disainitud kroone valmistanud ehtekunstniku poolt, kuid Diana leidis selle hoopis kataloogist. Väidetavalt olla kuninglikud sõrmusele vastu seidnud, sest ei soovinud, et ka tavakodanikud sama ehet kanda saaks. Ometi jäi Diana tahtmine peale ja kui ehe 1981. aastal osteti, siis maksis see vaid 36 000 USA dollarit. Tänaseks võib kihlasõrmust aga hindamatuks pidada.

9. Printsessi pulmakleidi hind oli muljetavaldav

Kleit, mille olid Dianale loonud David ja Elizabeth Emanuel läks maksma 115 000 USA dollarit. Sellel olid litrid, pits 10 000 pärlit ja üle seitsme meetri pikk loor.

10. Pritnsess Diana tegi sünnitusega ajalugu

Diana oli esimene kuninglik, kes sünnitas haiglas. 1982. aastal oli printsess esimene inimene, kes murdis traditsiooni ja sünnitas prints Williami haiglas. Seni oli kuninglikel kombeks oma uued ilmakodanikud vastu võtta lossis.

11. Printsess Diana valis oma laste nimed ilma abikaasa abita

Diana ise on öelnud, et ei võtnud lastele nimede valimisel Charlesi arvamust üldse kuulda. Charles oleks Williamile nimeks valinud Arthur ja Harry oleks olnud Albert.

12. Printsess Diana sõpruskonnas oli palju maailmakuulsaid staare

Pole just kuigi üllatav, et printsess Diana sõpruskonnas liikus palju staare. Selles olenemata on maailmakuulsatest nimedest koosnev nimekiri muljetavaldav. Diana seltskonnas olid näiteks Liza Minnelli, Kurt Russell, Goldie Hawn, Elton John, Freddie Mercury, Christy Turlington, Cindy Crawford, Naomi Campbell ja paljud teised.

Allikas: Insider