Eksperimentaalne Elina Masing on osalenud mitmetel nimekatel Eesti kunstifestivalidel. Viimati võis tema loominguga tutvuda festivalil Tartu Interdistsiplinaar 2020. aasta augustis, kus esietendus tema uuslavastust “Maagiline metamorfoos”.

"Lugu “Tra pls” sündis globaalse pandeemia mõjutustest ning on inspireeritud minu enda elust, heites varju tänapaeva noortele, kes ei oska hinnata lihtsa heaolu väärtust ning avastavad meelemürkide maailma läbi vanemate rahakoti," selgitab Masing. Lisaks toetab lugu LGBTQ+ kogukonda, kritiseerib valge nahatooni priviligeeritust ning normaliseerib ühiskonna mitmekesisust üleüldiselt.

Septembris filmitud muusikavideo osutab kriitiliselt tänapäeva noorele, kes kõnnib klapid nii kõrvas kui silme ees ning suu ja sõrmed edastavad rahulolematust oleviku suhtes. Elina Masingu kehastatud Valge Tüdruk on rõhutatud versioon nüüdisaja stereotüüpsest tütarlapsest, kel on pealtnäha “kõik” olemas, ilusast välimusest kaasaegsete tehnoloogiavahenditeni, kuid sisemuses möllab iha kuulsuse ja edukuse järele, unustades seejuures inimlikud väärtused.

Video idee sündis koostöös loo autori ja videos kaasategevate Robin Kooviti ja modell Aasmäega. Viimane on ka video idee autor ja teostaja.

Vaata videot: