Uue saatesarja "Pöördepunkt" 4 episood räägib loo elupõletamisest ning elust pärast elupõletamist.

Paljud mäletavad Toivo Freeman Pilti seltskonnaajakirjade esikaantelt. "Mulle see meedia tähelepanu ei meeldinud, millegipärast minu nõusolekut ei küsitud. Pandi mingisuguseid liitsõnu juurde jne. Ühesõnaga, tol ajal oli meedial võimalik vorpida endale vajalik tegelane inimesest ja seda nad ka tegid," räägib Pilt Pöördepunktis.

Saate toimetaja Martin Aare sõnul on Toivo elus äärmiselt põnevaid seiku. "Näiteks 16aastaselt alustatud sõjaväelase karjäär, millele eelnes 2 aastat täiskohaga kütet kusagil Tõstamaa kalatööstuses, a la 12 tundi külmutad, 12 tundi magad. Ja seda kõike seepärast, et isepäine Saaremaa poiss mõistis juba 14 aastaselt, et nii edasi minna ei saa, ta ellu on vaja distsipliini. Kui vaadata Toivo nö ajajoont, siis on näha, et see oli vägagi oluline lüke. Kui sa distsipliini isegi ära kaotad, siis oskad sa ühel pöördelisel hetkel selle jälle üles leida. Sa tunned ta ära."

Saate produtsent Sander Valge sõnul on Toivo lugu ehe näide sellest, et inimesed võivad muutuda. "Saates on väga põnevaid ja karme seikasid ja tähelepanekuid elust Tai kuningriigis, kus on sedavõrd palju ahvatlusi. Meid huvitas, kuidas viinakuradi küüsi sattunud noor eesti mees sisuliselt vikatimehe silme ees ukse pauguga kinni lõi ja kannapöörde tegi ja mis siis edasi sai."

Toivo on varem ka Kroonika veergudel enda elust Aasias rääkinud. "Alguses elasin Tais Phuketil väga hästi, kõik oli olemas, aga elu nautimine oli liiga suur... asjad läksid kontrolli alt välja ja see pidev pidutsemine viis mind sujuvalt allapoole. Alguses ma ei pannud seda tähele. Abielu purunes ja mulle tundus, et mul ei olegi enam elus midagi kaotada. Elu ei pakkunud huvi. Võisin võtta mootorratta ja kihutada teadmata suunas öösel minema. Tagasi tulin nädala pärast. Tundsin, et teel olles on mul lihtsam, siis ei mõtle liiga palju," meenutas ta 2019. aastal antud intervjuus.

Ta sõnas, et tema oma elus midagi ei kahetse. "Ma saan nüüd aru, et kõik need kogemused ja põrgud on tegelikult kasuks tulnud. Tänu sellele saan nüüd ennast ja teisi aidata, olen oma eluga täitsa rahul," ütles ta.

Lisaks sellele selgitas ta ka, miks tema suhe Triin Tuleviga lõppes. "Olime Triinuga liiga ühesugused – segased! Täiesti segased! Võib-olla, kui me oleks kohtunud kümme aastat hiljem, oleks sellest suhtest midagi välja tulnud. Aga siis olin kõigest 26 ja tema 21. See on vanus, kui tüdrukul on vaja alles pidutseda ja sarvi maha joosta," ütles Toivo.