Pikka aega kestnud Austraalia seebiooper "Kodus ja võõrsil" (Home and Away) näidati 80 riigis üle maailma. Sarja esimene osa oli eetris 17. jaanuaril 1989.

Õnneks on see armastatud seriaal endiselt meie ekraanidel.

Tom Fletcher / Roger Oakley

Kodu ja võõrsil keskenduti algselt Fletcheri perekonnale ning isa oli Tom Fletcher, keda mängis Roger Oakley. Ta oli abielus Pippaga ja paar kasvatas viit last.

Roger Oakley on Austraalia näitleja. Ta sündis 21. augustil 1943. Pärast sarja "Kodus ja Võõrsil" jätkas Roger oma näitlejakarjääri ja mängis poliitikut teises Austraalia seebisarjas "Midagi õhus". Roger on praegu 75-aastane ja ta tegutseb endiselt selles valdkonnas.

Pippa Ross/Vanessa Downing

Vanessa Downingu mängitud Pippa Rossi tegelaskuju oli abielus Tom Fletcheriga. Seebisarja aastate jooksul võtavad Pippa ja Tom endale mitu kasulast ning tegelasel on ka kaks oma last. Pippa on valitud kõigi aegade 20 parema "Kodu ja võõrsil" oleva tegelase hulka ning teda kirjeldati kui "heasüdamlik" inimene.

Vanessa Downing on Austraalia teatri- ja ekraaninäitleja. Ta sündinud 5. mail 1958. Ta lõpetas õigusteadust 2006. aastal. Enamasti saab näitlejat näha teatrilaval.

Pippa Ross/Debra Lawrence

Debra Lawrence asus Pippa Rossi rolli 1990. aastal ja viibis saates kaheksa aastat.

Debra Lawrance on Austraalia näitleja Ta sündis 1. jaanuaril 1957. Debral oli ka teisi edukaid projekte. 2013. aastal mängis Debra komöödiadraamas nimega "Please Like Me". Selle eest võitis ta parima naiskõrvalosatäitja auhinna.

Frank Morgan/Alex Papps

Ta oli esimene tegelane, kes ilmus seebisarjas, pilootepisoodis. Tegelane lahkus 1989. aastal, kuid naasis lühikesteks esinemisteks ka 1991. 2000. ja 2002. aastatel. Alex Papps on Austraalia näitleja.Ta sündis 11. veebruaril 1969. Ta lahkus kodust ja võõrsilt 1989. aastal, et liituda Austraalia teledraama "Lendavad arstid" koosseisuga.

2005. aastal sai Papps ABC lastesaates Play School saatejuhiks koos oma endise ekraanil ilmunud sõbranna "Kodus ja võõrsil" Justine Clarke'iga (Roo Stewart). Papps ütles, et 20 aastat hiljem tunnistati teda endiselt Frank Morgani tegelaskujuks ja ta ei olnud kunagi selle rolliga rahul.

Carly Morris/Sharyn Hodgson

Tegelaskuju Carly Morris oli seebisarjas alates 1988-1991. Carly tegelaskuju läbis palju - kajastades näiteks vägistamist, alkoholismi ja laste väärkohtlemist, samuti rasket abielu sõdur Ben Luciniga (Julian McMahon).

Sharyn Hodgson on endine Austraalia näitleja. Ta sündis 25. augustil 1958. Sharyn lahkus näitlejakarjäärist, et asuda tööle loodusterapeudi ja lastehoiutöötajana - hoolitsedes samal ajal oma kolme lapse ja kasulaste eest.

Sally Fletcher/Katie Richie

Sally oli tubli tüdruk, keda vaevas rahutu minevik. Sallyst sai kõige kauem algne naissoost näitleja. Ta viibis seebisarjas aastatel 1988-2008.

Kate Ritchie on Austraalia näitleja, raadiosaatejuht ja lastekirjanik. Ta sündis 14. augustil 1978. Kate võitis Sally Fletcheri tegelaskuju eest mitu auhinda. Pärast "Kodust ja võõrsilt" lahkumist tegi Kate põhimõtteliselt kõike - oli televisioonis, mängis filmides, oli raadiohääl, kirjutas lasteraamatuid ja esines telelauluvõistlusel. Ta on olnud isegi vaseliini nägu!

Alf Stewart/Ray Meagher

Ray Meagheri kehastatud Alf Stewart on kõige paremini äratuntav tegelane kodust ja võõrsilt. Alf Stewartit peeti mõnikord natuke pahuraks tegelaseks, kuid sisimas oli ta suur pehmeke.

Ray Meagher sündis 4. juulil 1944. Mida Ray praegu teeb? Ray on Alf'i võitis oma tegelaskuju eest mitu auhinda, sealhulgas Austraalia televisiooni populaarseima isiksuse kuldlogi auhinna. Ray osales mitmetes teistes teleprogrammides ja tegutses muusikal Priscilla lavastuses West Endi nimel.

Donald Fisher/Norman Coburn

Ta on Austraalia näitleja ning sündis 6. märtsil 1937. Algselt alustas ta oma karjääri Suurbritannia laval.

Pärast "Kodust ja võõrsilt" lahkumist 2003. aastal ilmus Donald mõnel külalisetendusel, kuid 2008. aastal jättis ta oma näitlejakarjääriga hüvasti. Praegu elab ta Austraalia rannikul Tasmaania saarel.

Bobby Simpson/Nicolle Dickson

Bolle Simpson, keda mängis Nicolle Dickson, oli mässumeelne teismeline, kes oli natuke üksildane. Bobby oli populaarne, sest ta seisis alati enda eest. Seebis otsis ta oma bioloogilisi vanemaid.

1993. aastal otsustas Dickson seriaalist lahkuda.

Nicolle Dickson/Bobby Simpson

Nicolle Dickson on endine Austraalia näitlejanna. Ta sündis 29. jaanuaril 1969. Pärast "Kodust ja võõrsilt" lahkumist tegi Nicole veel mõned näitlejatööd ning lahkus näitlejakarjäärist, et hakata raamatupidajaks.

Aisla Stewart/Judy Nunn

Tegelast kirjeldati kui väga armastatud emafiguuri.
Ailsa põdes depressiooni, sattus autoõnnetusse ning sai taas kokku oma ammu kadunud tütrega. Judy Nunn on Austraalia ilukirjanduse autor, endine teatri- ja telenäitleja ning raadio- ja televisiooni stsenarist. Ta sündis 13.aptrillil 1945. aastal.

Pärast "Kodust ja võõrsilt" lahkumist 2000. aastal jätkas Judy kirjutamist ning on kirjutanud täiskasvanute ja ilukirjanduslikke raamatuid.