Tallinna Pedagoogikaülikooli filmi ja video õppetooli viimase kursuse tudeng Henry Algus lõpetas oma lühimängu-filmi „Mine hulluks” võtted enne jõule, kirjutab SL Õhtuleht.

Võtteplatsil käis filmimist ja tütre töid-tegemisi enne jõule uudistamas ka Leili.

„Prohvetlik film… Kuid ma ei usu, et ta (Leili — toim.) sellest filmist enesetapumõtte sai. Võib-olla oli kõik järgnev juhuslik, aga kurb kokkusattumus küll,” lausub Henry Algus.

Tema lühifilm on efektne tänapäevane absurditeater. Kaks meest, kliiniline hull Mickey ja pisikene väikekodanlik õpetaja Donald (keda kehastab Jan Uuspõld) vastandatakse sunniviisil tõsieluseriaalis „Mine hulluks!”. Eesmärk on võita ning saada peaauhind — ajutine kodu hullumajas.

Meediatsirkus võtab aga ootamatu pöörde, kui kriitilise piirini aetud Donald otsustab hulludes mängu kontrollivat režissööri rünnata — teades, et tagajärjeks on piinarikas surm (teadlik suitsiid) ja ehk võimalik staariseisus (pärast surma teda mäletatakse).

Mängu kistud Donaldist saab mutrike suures telemasinas, mis teadlikult teenib sadismilembe televaataja huve — tema surm edastatakse tuhandetele televaatajatele, kes seda täies mõnuga naudivad.

Mõte teha just sellise sõnumiga film tekkis tal kohtumisel menuka tõsieluseriaali „Baar” tegelastega: „Ma nägin seda, kuidas meedia neid inimesi seal enda huvides ära kasutas.”

„Loodame, et filmi saab näha kinos Sõprus märtsis, aga päris täpselt veel ei tea lubada,” ütleb Algus.