Varasemalt on „Sierra“ teiste seas pälvinud nii kultuurikanal Arte auhinna Dresdenist, publikupreemia Ameerika festivalilt GLAS, peapreemiad Valencia rahvusvaheliselt filmifestivalilt, Soome animafestivalilt Animatricks ja Küprose animatsioonifestivalilt Animafest Cyprus. Lisaks on „Sierra“ võitnud Oscari-kvalifikatsiooni väärilised auhinnad San Franciscost ja festivalilt Palm Springs ShortFest.

Eestis saab filmi näha veel 1. ja 8. septembril kinos Sõprus. 1. septembril toimub filmigurmaanide eriseanss Sõpruse Kai saalis Noblessneris, kus „Sierrat“ näidatakse neli korda järjest. „“Sierra“ väärib üht korralikku rallit – Kais korraldame oma selle aasta lemmiklühikale tunnise kütte. Head asja peab ikka mitu korda näitama,“ kommenteeris kino Sõprus tegevjuht Ivar Murd.

„Sierra“ režissöör, stsenarist ja peakunstnik on Sander Joon. Produtsendid on Aurelia Aasa (AAA Creative) ja Erik Heinsalu (BOP! Animation). Filmi helilooja on Misha Panfilov, helindaja Matis Rei. Animaatorid on Henri Kaido Veermäe, Valya Paneva, Teresa Baroet, Sander Joon. Taustakunstnik on Hleb Kuftseryn.

„Sierra“ keskmes on poiss, kes muutub rahvaralli ajal rehviks. Absurdikihi all peidab end isiklik lugu, mis on tõukunud autori suhtest oma isaga. Aasta alguses linastunud film on rahvusvahelistelt festivalidelt pälvinud praeguseks ligi 20 auhinda. Animavaldkonna üks tuntumaid väljaandeid, Cartoon Brew, valis Sander Joone „Sierra“ hiljuti 9 tänavuse lühianimafilmi Oscari-soosiku hulka.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid