Ratas rääkis 20. augustil Kroonikale, kuidas ta tantsusaateks ette valmistub. „Tuleb trennidega pihta hakata, tasapisi minema,“ ütles poliitik, kes lootis tantsutrennidega alustada augusti lõpuks. Nüüd on ta juba mõnda aega koos treeneri Tarmetiga erinevaid puusanõkse harjutanud ning Ratase proovidest on avalikkuse ette jõudnud lõbus video.

Videost on näha, kuidas Kristina õpetab Jürile, kuidas õigesti keha hoida ning millises asendis peavad tema jalad olema. Ratas on meeleoluka tantsuvideo ka oma Instagrami postitanud. „Esimesed tantsuvõtted treeneri Kristina Tarmeti käe all on selgeks õpitud,“ kirjutas poliitik oma postituses.

TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur sõnas augusti keskel, et tal on hea meel, et Ratas nõustus saates osalema. „Rõõm on tõdeda, et heategevuse nimel võtab saates osalemise väljakutse vastu väga lugupeetud tipp-poliitik – Jüri Ratas. See on tähendusrikas algus, mis viitab, et erilist tunnustust ja tähelepanu pälvivad ka järgmised tantsutähed, kes oma karisma ja panusega toetavad Eesti vähiliidu heategevuskampaaniat ning pakuvad vaatajatele meeleoluka ja emotsioonirohke „Tantsud tähtedega“ hooaja,“ ütles Suur.

Jüri Ratase kinnitusel on kõigil meil vaja anda endast maksimum Eesti inimeste tervise hoidmiseks ning selleks, et kvaliteetse terviseuuringu võimalus jõuaks igasse Eestimaa nurka. „Eestis sureb pahaloomulistesse kasvajatesse aastas ca 4000 inimest, mis näitab, et see haigus ei küsi vanust, sugu ega elukohta. Tantsusaate toel Eesti vähiliidule soetatav ratastel kompuutertomograaf võimaldabki, et nii kopsuvähi sõeluuringut kui ka teisi eriarstide poolt määratud uuringuid oleks võimalik teha inimese elukoha lähedal – ka väljaspool suurlinnu ja suuri meditsiinikeskusi,“ selgitab Ratas põhjust, miks ta võttis vastu otsuse osaleda „Tantsud tähtedega“ saates. „Me kõik oleme kaotanud mõne oma lähedase, tuttava või sõbra sellele haigusele… Nii ka minu pere. Kui saan aidata kaasa taoliste haiguste ennetamisele ja varajasele avastamisele, siis püüan alati oma panuse anda,“ sõnab Jüri Ratas, kes on ka varem Eesti vähiliidu heategevuskampaaniates kaasa löönud.

Sügisel jõuab TV3 vaatajate ette läbi aegade üks armastatuim, glamuurseim ja üllatusterohkeim telesaade „Tantsud tähtedega“. Maailmas enam kui poolesajas riigis rahvast vaimustav suursaade oli Eestimaa vaatajate ees viimati üksteist aastat tagasi. Nüüd, 2022. aasta sügisel tantsivad tuntud Eesti inimesed end TV3 otse-eetris taas rahva südamesse.

„Tantsud tähtedega“ saates pannakse tuntud eestlased paari Eesti parimate võistlustantsijatega. Pooleteise kuu jooksul on paaridel võimalus tantsude põhitõed selgeks saada, harjutada ning valmistada ette esimese kahe saate tantsukavad ja kostüümid, et siis astuda karmi, aga õiglase žürii ja rahva pilgu ette. Alates teisest saatest tuleb iga saate lõpus lahkuda ühel tantsupaaril. Nende saatus, kes saatesse jäävad ja kes peavad tantsusaalist lahkuma, selgub žürii ja rahvahääletuse ühise otsuse tulemusel. Esimene saade on eetris juba 9. oktoobril.