Režissöör Ergo Kuld ütleb, et tegu on tempoka ja humoorika linateosega: „See on heatujufilm, mis viib vaataja suvisele Eestimaa saarepuhkusele, kus tuleb ette kentsakaid ja tragikoomilisi olukordi ning pakub äratundmisrõõmu igas eas publikule.“ Kuld lisab, et linateos on paras vitamiinilaks kõigile, kel on juba igatsus suve järele.

Produtsent Tanel Tatteri sõnul sobivad Juhan Smuuli loodud karakterid suurepäraselt ka tänapäevasesse loosse: „Maa- ja linnainimeste ideoloogilised erinevused on ikka andnud alust arusaamatusteks, millest sünnib naljakaid lugusid. Tänapäeva Sohvid, Johanid ja Ärnid tegelevad sarnaste tüüpiliste probleemidega, nagu algmaterjali tegelased, aga vürtsi lisavad kaasaegsed detailid.“

Pidulik esilinastus toimub 13. veebruaril ning valitud kinodes toimuvad eelseansid juba 14. veebruarist. Tartus toimub esilinastus 16.02, Pärnus 17.02 ja Kuressaares 18.02. Kinokavadesse üle Eesti jõuab film 17. veebruarist.

Sünopsis:

„Suvitajad“ on ehedat kirge ja nakatavat nalja täis suvine komöödia. Imekauni Muhumaa rüpes rulluv legendaarne lugu on toodud julgelt tänapäeva, sest Smuuli terane nägemus vastandlikest inimtüüpidest on ajatu.

Kalur Ärni on otsustanud nigela kalasaagi tõttu jaaniajaks suvitajad võtta. Plaan pole ju paha, kuid tema kaunisse Muhumaa tallu saabuvad ülimalt tülikad külalised: proua Sohvia, tema abikaasa Johan, nende poeg Juunior ja Sohvia kaunitarist õde Erna koos oma ärimehest kavaleri Ivoga. Juba esimesest pilgust on selge, et Ärnil ja tema naisel Lainel läheb selle seltskonnaga väga keeruliseks. Pealinnast saabunud suvitajad pakatavad tähtsusest ja nõuavad erikohtlemist, samas on nende klantsi pealispinna all piinlikke saladusi, mis tüli käigus avanema hakkavad. Linnarahva jagelustesse tõmmatud maarahvas avastab nüüd ka oma elus üllatavaid kitsaskohti. Naljakate segaduste ja intriigide saatel minnakse vastu jaaniööle ning koos võimsa lõkkega süttivad peoplatsil ka viimseni pingule timmitud kired.

Filmis näitlevad Kaire Vilgats, Meelis Rämmeld, Pääru Oja, Ago Anderson, Maarja Jakobson, Kristel Elling, Lauri Nebel, Adele Taska, Robert Klein jt.

„Suvitajad“ on „Talve“, „Soo“ ja „Jahihooaja“ taga seisva meeskonna kõige värskem linateos. Filmi režissöör on Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, produtsendid Kristian Taska, Tanel Tatter ja Veiko Esken. Heliloojad on Hendrik Sal-Saller ja Erko Laurimaa. Filmi toodavad Taska Film, Kassikuld ja Apollo Film Productions ning levitab Hea Film.