Mart Kivastik ise ütleb, et „Taevatrepp“ on lugu ajast ja muusikast, sõprusest ning armastusest ja surmast, elust tänapäeval ja 1970ndate lapsepõlves. Lugu saab alguse sellest, et oma viimsel hingetõmbel usaldab kunstnikust sõber filmi peategelasele Uule saladuse, kuidas käia minevikus. Uu on insener ega usu imedesse, aga trikk toimib. Minevikus on mõnus, igavene suvi, pikad juuksed, tüdrukud ja Jenkki näts. Tema päriselus on sügis, sõbrad on kibestunud, tüdrukud abielus ja isa raskelt haige. Kõige lõpuks peab Uu siiski otsustama, millises ajas oma elu edasi elada – mineviku suves või oleviku sügises.
Mart Kivastik valis stsenaariumi aluseks selle romaani, sest talle tundus, et sellest sai hea raamat. „Ma loodan, et film kõnetab igasuguseid inimesi, aga eriti neid, kellele meeldib rokk. Rokiarmastus ei sõltu alati vanusest, see on pigem eluviis. Näiteks Mick Jagger saab järgmisel aastal 80, aga kargab laval nagu segane.“ Filmi mõte on autori sõnul see, et molutada pole enam aega, tuleb elada nüüd ja kohe.

Produtsent Marju Lepp lisas: „Loo õhustik ja mõte köitiski mind „Taevatreppi“ koos Mart Kivastikuga tegema. Filmi muusika, mood, spordilaagrid jne – see kõik on midagi, mis tuletab meelde lapsepõlve suvesid.“ Ometi ei ole see produtsendi sõnul ainult ühe põlvkonna film, vaid kõnetab erinevas vanuses inimesi.

Ajarändajat Uud kehastab täiskasvanuna Mait Malmsten ja noorena Timotheus Sammul. Teistes rollides teevad kaasa Raivo Trass (sõber Georg), Ivo Uukkivi (noor Georg), Rita Raave (Georgi abikaasa Ruth), Harriet Toompere (Uu abikaasa Tiuks), Tõnu Oja ja Kaarel Pogga (Uu sugulane Paul), Kersti Heinloo ja Lena Barbara Luhse (Pauli pruut Ülle), Kaie Mihkelson (Uu ema), Voldemar Kuslap (Uu isa), Külli Teetamm (noore Uu ema), Hannes Kaljujärv (noore Uu isa), Taavi Teplenkov ja Rasmus Ermel (Uu sõber Doktor) jt.

Filmi režissöör ja stsenarist on Mart Kivastik, operaator Rein Kotov ja kunstnik Pille Jänes. Filmi tootis Filmivabrik ning produtsendid on Marju Lepp ja Manfred Vainokivi. Filmi levitab ACME Film.