Muse’i uus stuudioalbum «The 2nd Law» näeb ilmavalgust septembris. Bändi liikmete sõnul saab kauamängiv olema midagi radikaalselt teistsugust ansambli eelnevatest muusikatöödest. «Tundub nagu oleksime oma kuuenda albumiga justkui tõmbamas joont alla kindlale perioodile bändi karjääri jooksul,» ütles Muse’i bassist Christopher Wolstenholme. «Meie uus materjal hakkab sisaldama elemente elektroonilisest muusikast, mida on viimasel ajal kõvasti mõjutanud näiteks prantsuse duo Justice. Plaanis on kaasata ka puhkpillimängijaid,» lisas laulja Matthew Bellamy. Tema sõnul teevad väga vähesed bändid tänasel päeval oma muusikat sellise hingega nagu Muse. «See on kurb, kuid paljud ansamblid ei salvesta ega mängi enam muusikat emotsioonide saatel. Arvan, et Nirvana oli üks viimastest, kes seda tegi. Muusika peab siiski väljendama emotsioone ja aitama neid välja elada. Arvan, et kui ma poleks Muse’i liikmeks, oleksin ma vastik vägivaldne inimene,» lisas muusik. Uut albumit aitab Muse’il kokku panna tuntud helilooja David Campbell, kes on töötanud selliste nimedega nagu Radiohead, Paul McCartney, Beck ja Adele. Uue materjali toetuseks siirdub bänd maailmaturneele, mille käigus külastab bänd esmakordselt ka Eestit, andes 11. detsembril kontserdi Tallinnas, Saku Suurhallis.

Oma karjääri jooksul on Muse andnud üle tuhande kontserdi ning paljude mainekate auhindade kõrval (sh. ka Grammy) on mitmekordselt nimetatud parimaks live-bändiks. «Kui seisad sajatuhandelise publiku ees, siis suureks toetuseks on mõte sellest, et sinuga koos laval on need kaks inimest, kes teadsid sind veel vistrikulise noorukina,» ütles Matthew Bellamy. Muusikakriitikud on Muse’i live-showsid kirjeldanud kui «viimase aja kõige põnevamaks ooperlikuks ja ulmeteaduslikuks karnevaliks, mida Euroopa lavalaudadel näha saab». Tallinna kontserti korraldava BDG Musicu peapromootori Eva Palmi sõnul oskab bänd iga uue showga üllatada. «Võib öelda, et Matthew, Christopher ja Dominic on perfektsionistid. Mul õnnestus nautida nende showd Riias, Arena Rigal ning visuaalselt ja muidugi ka muusikaliselt oli see üks parimaid siseareeni kontserte, mida näinud olen. Sel aastal korraldab BDG Muse’i kontserti ka Lätis, kuhu bänd tuleb juba kolmandat korda. Eestis aga Muse pole veel käinud ning paljud nende loomingu austajad olid sunnitud reisima lemmikbändi kontsertidele naaberriikidesse. Nüüd toome lõpuks Muse’i ka Maarjamaale ning kohalikud fännid saavad aasta lõpus nautida seda kauaoodatud sündmust siinsamas, Tallinnas,» kommenteeris Palm.

Inglismaa bänd Muse esineb esmakordselt Eestis 11. detsembril Saku Suurhallis.

Piletid Muse’i Tallinna kontserdile tulevad vabamüüki neljapäeval, 14. juuni hommikul kell 10.00 Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Piletihinnad algavad 49 eurost.

FBI ConcertClub’i liikmed saavad pileteid osta alates teisipäevast, 12. juunist. FBI ConcertClub’i liikmetele pannakse müüki piiratud kogus pileteid. FBI ConcertClub’i liikmeks saab tasuta registreeruda internetis aadressil www.fbi.ee.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid